Допомога Україні від США — це інвестиції в їхню власну репутацію, — Подоляк

Прапори України та США. Фото: ap.org

Допомога США Україні — це інвестиції в репутацію самих Сполучених Штатів Америки. Дві третини від суми, передбаченої в новому пакеті допомоги, залишаються в американській економіці. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Допомога Україні в розмірі понад 60 млрд дол. — це не інвестиція в якусь абстрактну війну з незрозумілими цілями, завданнями. Це інвестиції в репутацію Сполучених Штатів і тільки. Дві третини виділеної суми залишаються в економіці США. Ці кошти підуть на військове виробництво”, — сказав Подоляк.

За його словами, у законопроєкті про допомогу Україні, за який 20 квітня проголосувала Палата представників Конгресу США, зазначено, що близько 23 млрд дол. йтимуть на поповнення військових запасів Сполучених Штатів.

“Тобто, грубо кажучи, зі складів забиратимуть матеріали та інструменти для України і, відповідно, одразу надходитимуть держзамовлення на військові підприємства Сполучених Штатів із урахуванням досвіду цієї війни, зі ставкою на апгрейд зброї та поповнення складських запасів усередині США”, — доповнив спікер.

Інвестиції в Україну для Сполучених Штатів, на думку Подоляка, мають такий вигляд:

  • перше — це глобальне лідерство США;
  • друге — лідерство серед демократій у світі;
  • третє — демонстрація Європі, що США все одно залишаються домінантною країною;
  • четверте — повернення до міжнародного права як такого;
  • п’яте — обнулення репутації Росії і, навпаки, відновлення фундаментальної репутації США.

“Я не сумніваюся, що і представники Республіканської партії, і представники Демократичної партії це все прекрасно розуміють. Що це не політика, це більш глобальні питання”, — сказав гість ефіру.

Він також зазначив, що загалом риторика США змінилася. Це, вважає Подоляк, пов’язано з тим, що в Штатах усвідомили, які ризики для їхньої репутації несе невизначеність із допомогою Україні.

“Риторика суттєво змінилася. Вони розуміють ті ризики, які несе невизначеність для репутації США, для лідерства Сполучених Штатів. Я думаю, щойно законопроєкт буде схвалено [в Сенаті] та підписано президентом, одразу ж буде дуже швидко забезпечене постачання в Україну”, — резюмував радник глави ОПУ.

Читайте також: “Цей пакет ми мали виділити набагато раніше” — репортаж з Капітолійського пагорба (ВІДЕО)

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму в понад 60 млрд доларів. Розгляд цього питання блокували, починаючи з жовтня 2023 року.

Ухвалене рішення США про допомогу Україні відчують і воїни на передовій, і міста й села, які потерпають від російського терору, заявив президент Володимир Зеленський.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав 20 квітня “поганим днем для Путіна” та заявив, що США підтвердили своє глобальне лідерство.

Прямий ефір