Добровільна, обов’язкова та з Криму — як відбувається евакуація в Україні (ВІДЕО)

Евакуація з Донецької області. Фото: dn.dsns.gov.ua

Минулого місяця та за перші дні вересня понад 63 тисячі громадян виїхали з тимчасово окупованих російською армією територій України. Більшість — жінки, діти та люди похилого віку. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Евакуація з небезпечних регіонів триває, повідомляє FREEДОМ.

Так, за добу 5 вересня з тимчасово окупованих територій частини Харківської області виїхало понад 750 осіб. Цього ж дня волонтери вивезли із регіону близько 30 домашніх тварин.

Виїжджають українці й з Миколаєва. Місто перебуває під постійними обстрілами російської армії.

“У Миколаєві триває добровільна евакуація громадян. Так, 6 вересня до Німеччини, Австрії та Молдови відправили 52 особи. Крім того, цього дня до Паланки виїхало 17 осіб”, — йдеться у повідомленні Миколаївської міської ради у Telegram.

Щодня вивозять місцевих жителів і з Донецької області. У регіоні триває обов’язкова евакуація. В області залишається менше ніж 350 тисяч осіб, і вивезти їх необхідно до того, як настануть холоди, упевнений начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

“Три чверті населення фактично евакуйовано з Донбасу. Запити на евакуацію тривають, і щодня за основними напрямками та за певними областями евакуація триває. Категорії людей, які залишилися, найменше налаштовані на евакуацію, найменше хотіли залишати свої будинки, але евакуація триває”,— повідомив він в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Обов’язкову евакуацію можуть оголосити й на території, близькій до Запорізької атомної електростанції, заявила Ірина Верещук в ефірі французького телеканалу LCI. Все тому, що російські війська продовжують обстрілювати об’єкт і ризик ядерної катастрофи залишається високим.

Україна готується до евакуації кримчан. Рано чи пізно вона розпочнеться і до неї необхідно підготуватися, заявила постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

“Ми не говоримо, що це буде завтра, за тиждень чи за місяць, проте це буде і до цього потрібно готуватися — як фізично, так і морально. Ми не рекомендуємо нашим громадянам в умовах деокупації користуватися евакуацією від окупантів, щоб не стати заручниками Росії у війні проти України або щитом для російських військ у місцях їхнього скупчення”, — сказала вона у коментарі “Укрінформу”.

Тим жителям Криму, які наважаться залишити півострів, із виїздом допоможе “Укрзалізниця”. Підприємство запустило безплатні евакуаційні потяги. Опорними стануть три українські вокзали — у Запоріжжі, Одесі та Кривому Розі.

“Ми тут усі добре знаємо, як це, коли поряд лунають вибухи: нікому й ніколи такого не забажаєш. Ми запускаємо програму евакуації громадян України, які живуть у Криму. Безплатний проїзд, гаряче харчування в дорозі, безплатна медична допомога, “підйомні” від “Укрпошти” та турбота наших залізничників”, — повідомив голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишін у Telegram.

Кожного переселенця держава забезпечує щомісячними виплатами, допомагає знайти житло та отримати гуманітарну допомогу. В Україні також оновили програму “Прихисток”. Тепер право розмістити у себе переселенців мають не лише комунальні та держпідприємства, а й підприємці та релігійні організації, а сторона, що приймає, отримуватиме подвоєну суму виплат.

“Програма передбачає надання державної компенсації за житлово-комунальні послуги тим, хто безплатно дав прихисток внутрішньо переміщеним особам із тимчасово окупованих територій або зон бойових дій. Передбачається, що від 1 жовтня власники житла, які розмістили у себе внутрішньо переміщених осіб, отримуватимуть 900 гривень замість 450 гривень за особу на місяць”, — сказано в повідомленні на сайті Мінреінтеграції.

Для всіх українців на тимчасово окупованих територіях та для тих, хто змушений був евакуюватись із небезпечних регіонів, працюють гарячі лінії Мінреінтеграції. Дзвінки приймають цілодобово за номером 15-48.

Читайте також: Що для армії РФ стане крахом плану захоплення Донецької області, пояснив військовий оглядач

Нагадаємо, за ініціативою президента України Володимира Зеленського створено Координаційний штаб з питань деокупованих територій, який очолила Ірина Верещук.

Прямий ефір