До справи України проти Росії щодо геноциду долучилися 32 країни — це безпрецедентно, — ексспівробітник Секретаріату ЄСПЛ

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

До справи за позовом України до РФ щодо геноциду долучилися 32 країни, куди входять усі держави-учасниці ЄС (крім Угорщини), а також Канада, Австралія, Нова Зеландія, Ліхтенштейн. Про це сьогодні, 20 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив адвокат, колишній співробітник Секретаріату Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Сергій Голубок.

“Це абсолютно безпрецедентно. Це говорить про інтерес світової спільноти до цієї справи”, — сказав він.

Але, як пояснив адвокат, участь цих 32 країн процес не прискорює.

“Тому що у всіх цих 32 держав є право висловитися письмово та усно, а у держав-учасниць спору — України та Росії — є право прокоментувати висловлювання всіх цих 32 держав. Тому це не спрямовано на прискорення процесу, але спрямовано на те, щоб надати цьому процесу значущості, і вкотре засвідчує, що міжнародна спільнота, попри на всі проблеми, які в неї існують, надає велике значення Конвенції про запобігання злочинам геноциду і покарання за нього”, — каже Голубок.

Ексспівробітник Секретаріату ЄСПЛ нагадав, ця Конвенція була ухвалена за день до ухвалення загальної Декларації прав людини. Цього року їй виповнюється 75 років.

“І взагалі це така основоположна правозахисна конвенція, яка була відповіддю світової спільноти на Голокост. І, на жаль, за час її існування світ бачив нові прояви геноциду, і світ бачив, зокрема, зловживання терміном “геноцид”, який пішов із мови юристів у мову новинних зведень, і використовується дуже часто доречно чи недоречно”, — підсумував Сергій Голубок.

Читайте також: Справа за звинуваченням у геноциді — чи є в Росії шанси затягнути процес, пояснив адвокат

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН у Гаазі 18 вересня відновив слухання за позовом України проти Росії за звинуваченнями щодо порушення нею Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. Україна вимагає притягнути РФ до відповідальності за спотворення поняття “геноцид”. Росія, яка на попередніх слуханнях ігнорувала процес, цього разу вирішила надіслати делегацію юристів до Гааги, щоб захищатися від звинувачень. Публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Російською Федерацією, відбудуться від 18 до 27 вересня.

Прямий ефір