У Гаазі поновилися слухання за позовом України проти Росії за звинуваченням у геноциді

Міжнародний суд у Гаазі. Фото: un.org

Міжнародний суд ООН у Гаазі сьогодні, 18 вересня, відновив слухання за позовом України проти Росії за звинуваченнями щодо порушення нею Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. Україна вимагає притягнути РФ до відповідальності за спотворення поняття “геноцид”. Росія, яка на попередніх слуханнях ігнорувала процес, цього разу вирішила надіслати делегацію юристів до Гааги, щоб захищатися від звинувачень. Публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Російською Федерацією, відбудуться з 18 по 27 вересня, повідомляє FREEДОМ.

Слухання відбуватимуться у два раунди: Росія представила доповідь сьогодні і матиме слово ще 25 вересня. Україна виступатиме в Палаці миру в Гаазі 19 і 27 вересня.

Цей позов Україна подала 26 лютого 2022 року, через два дні після початку повномасштабного вторгнення РФ. Варто зазначити, що до справи України проти Росії приєдналися 32 держави, які також візьмуть участь у судовому засіданні. І це безпрецедентна кількість країн в історії — 34 члени ООН зі 193, тобто майже 20% беруть участь у процесі.

У вересні на пресконференції в Києві голова незалежної Міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе заявляв, що в комісії поки що недостатньо доказів для юридичного трактування дій російських військових в Україні як геноциду. Водночас Мьосе наголосив, що вони продовжують розслідування і, зокрема, вивчають “певні заяви в російських ЗМІ, які, можливо, можуть бути релевантними для питання про підбурювання до геноциду”.

“Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину, тому ми досліджуємо це питання крок за кроком. Наразі ми не маємо достатніх доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид. Треба довести умисел злочинців знищити певну групу людей. А знищення має бути фізичним або біологічним. Це жорсткі умови, які підтверджені судовою практикою”, — наголосив Мьосе.

Читайте також: Київ працює над механізмом покарання Путіна за агресію проти України — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні, створена при ООН, заявила, що не має достатніх доказів геноциду в Україні, що підпадають під визначення Конвенції Генасамблеї ООН. Поняття “геноцид” закріплено в Конвенції про запобігання геноциду і покарання за нього, яка була розроблена 1946 року, а 1948 року було сформовано кінцевий текст цієї конвенції.

Прямий ефір