До другої річниці повномасштабного вторгнення FREEДОМ проведе спецмарафон

Сьогодні, 24 лютого, о 18:00 в ефірі телеканалу FREEДOM відбудеться інформаційний марафон “Два роки повномасштабної війни Росії проти України”.

Два роки Україна цілодобово відбиває наймасштабніші в історії світових воєн ракетні атаки, українські військові руйнують міф про могутність “другої армії” світу, українці героїчно виборюють право на свободу та незалежність попри смерть рідних та близьких, втрати домівок, біль та розчарування. 24 лютого канал українського державного іномовлення FREEДОМ нагадає російськомовним глядачам по всьому світу, як Україна щодня протистоїть навалі країни-агресора, змушуючи її платити за свої злочини.

У студії спецмарафону працюватимуть ведучі FREEДОМ Лейла Мамедова, Денис Похила, Кароліна Король, Юрій Кулініч, Наталя Сопіт та Олег Борисов. Політики, експерти, лідери громадської думки, політологи, журналісти говоритимуть про те, як протягом двох років повномасштабного вторгнення українська армія, економіка та дипломатія чинять спротив російській агресії.

Спецмарафон FREEДОМ складатиметься з трьох тематичних частин: “Війна“, “Дипломатія“, “Економіка“.

Перша частина буде присвячена ретроспективному аналізу воєнних дій, успіхам української розвідки, тенденціям перенесення війни на територію ворога та можливим сценаріям розвитку подій на полі бою. Серед запрошених спікерів:

 • керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж;
 • засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко;
 • директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун;
 • керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

У другій частині марафону економісти дадуть оцінку ефективності роботи Міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола щодо санкційного тиску на Росію, наскільки вдалось Заходу подолати енергетичну залежність від Росії, як сильно військові витрати виснажують економіку РФ і яка загалом ціна війни. До дискусії запрошені:

 • членкиня міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола Наталія Шаповал;
 • голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський;
 • виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін;
 • головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус.

Перемоги української дипломатії та посилення позицій України на міжнародному треці у третій частині марафону проаналізують:

 • політолог Ігор Рейтерович;
 • експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов;
 • співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян;
 • директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

24 лютого в ефірі FREEДОМ також буде представлений спеціальний репортаж “Війна в Україні: два роки протистояння агресії РФ. Історії українських сімейз ведучою Ксенією Барвіненко. Біль, насилля, страх та втрата відчуття безпеки — це те, що приніс з собою так званий “русский мир” і те, що відчувають українці щодня протягом двох років повномасштабної війни. Переселенка з Донеччини Катерина поділилася спогадами, як вдруге війна наздогнала її родину в Гостомелі та змусила тікати з рідного дому під прицільними обстрілами армії РФ. Як попри життя поряд з фронтом, війна та окупація стали несподіванкою для жителя Маріуполя Вадима, і як жахи окупації не полишають його навіть після евакуації. Про вісім місяців життя в окупації та радість від звільнення міста згадує жителька Херсону Олександра. Про втрату батька від осколків ракети та порятунок пораненої матері розповів харків’янин Олександр.

Спецмарафон каналу FREEДОМ “Два роки повномасштабної війни Росії проти України” стартує 24 лютого о 18:00.

Прямий ефір