Для росіян Крим залишається ключем до Азово-Чорноморського регіону, — Плетенчук про деокупацію півострова

Ілюстративне фото: t.me/yellowribbon_ua

Метою Сил оборони України є очищення Азово-Чорноморського регіону від російського флоту. Тільки так можна гарантувати безпеку регіону. Звільнення Криму залежить від деокупації моря, і навпаки — деокупація моря сприяє деокупації Криму. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ), капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.

“Насправді для росіян оцінити важливість основної військово-морської бази в Криму складно, тому що там розташовані фактично не тільки пункти базування, не тільки місця стоянок кораблів, там розташована вся військова та соціальна інфраструктура, починаючи від складів з озброєнням та логістичних інструментів, які дають змогу ці ракети завантажувати, дають змогу заправляти кораблі водою, паливом, чим завгодно”, — сказав він.

Там живуть їхні сім’ї, там розташована їхня соціальна інфраструктура — навчальні заклади, школи, лікарні, і так само школи, лікарні та навчальні заклади, які забезпечують флот. І все це перенести до Новоросійська досить складно, дорого і довго.

“Тому для росіян Крим залишається ключем до Азово-Чорноморського регіону, який дозволяє їм фактично свої операції планувати, перебуваючи на цьому, як вони його називають, “непотоплюваному авіаносці”. Тому це все досить сильно між собою пов’язано. Як звільнення моря залежить від Криму, так і звільнення Криму залежить від звільнення моря. Тут усі елементи важливі. І морська складова, і повітряна. Тому що російська авіація поки що в акваторії Чорного моря переважає. І поки ми не вирішимо це домашнє завдання, рухатися далі буде досить складно. Але все одно, як видно, різні варіанти використовуються”, — каже Плетенчук.

Читайте також: Чорноморський флот Росії йде на дно — як змінилася ситуація за 10 років окупації Криму (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Плетенчук розповів, що Сили оборони України змусили росіян покинути західну частину Чорного моря. Корабельний склад Чорноморського флоту (ЧФ) РФ відчуває там високий рівень небезпеки. Однак списувати з рахунків ЧФ РФ поки рано.  

Читайте також: Операція зі знищення Кримського мосту буде досить складна, громіздка і важка, — Плетенчук

Прямий ефір