Для підтвердження намальованих результатів “виборів” на ТОТ України окупанти забезпечуватимуть “явку” 24 дні, — Лисянський

"Вибори" в тимчасово окупованому Маріуполі. Вересень 2023 року. Фото: ap.org

Російські загарбники на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України намалюють потрібні результати на “виборах” президента РФ, і можуть завозити під них туди росіян. Тому що жителі ТОТ не хочуть брати участі у “голосуванні”. Про це сьогодні, 29 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.

“Їм необхідно перед Кремлем відзвітувати, що там певна кількість людей взяла участь. Тобто вони хочуть, щоб за Путіна “проголосували” понад 80%. Порахуйте, скільки реально має становити явка. Зрозуміло, що цю явку вони малюють, але для того, щоб її обґрунтувати, необхідно показати кількість людей, яка реально прийшла”, — сказав він.

За словами правозахисника, окупанти не можуть показати потрібну їм кількість тих, хто прийшов і “проголосував”, з двох причин.

“Перше — люди відмовляються голосувати. Я нагадаю, що вони навіть дозволили брати участь у голосуванні за українськими паспортами, тому що люди не хочуть оформляти російський паспорт на окупованій території. Друге — вони розуміють, що якщо люди з українськими паспортами не голосуватимуть на окупованих територіях, не братимуть участь, то фактично вони не досягнуть своєї мети за кількістю людей”, — каже Лисянський.

Найголовніший момент, уточнив він, — це відтік людей з ТОТ — природне зменшення кількості населення.

“Щомісяця на ТОТ кількість населення зменшується на 30-50 тис. осіб. Ці дані наводять люди, які працюють там в окупаційній міграційній службі та на зв’язку з правозахисниками. На зміну цим людям приїжджають, як правило, посадовці, пособники окупанта з сім’ями. Але цієї кількості людей все одно не вистачає для обслуговування території. Тому на ТОТ зараз міграційний колапс. І всі ці проблеми не дозволяють їм навіть у три дні ефективно провести, просто хоча б зібрати людей і записати їх для картинки. Тому три тижні”, — розповів правозахисник.

Окупанти “намалюють” ті дані, які їм потрібні, але щоб підтвердити ці намальовані цифри, їм все одно потрібна буде якась картинка.

“Тому що там теж працює в них окупаційна система противаг, вони фактично жеруть одне одного — одні збирають інформацію на інших і намагаються потопити. Так працюють окупаційні адміністрації. Їм потрібно показати кількість людей, вони цього зробити не можуть. Це в них псевдовибори диктатора, тому там братимуть участь місця позбавлення волі, військові підрозділи окупантів (кількість величезна). Можна буде завести в них по кілька разів одне й те саме підприємство. Усе це вони проводитимуть, це робитимуть. Вони постараються за 24 дні забезпечити явку на ці псевдовибори диктатора, включно зі зброєю, репресивним апаратом, тим, що люди залякані”, — додав Лисянський.

Російські окупанти щодо жителів застосовуватимуть весь інструментарій протягом 24 днів, тому що за три дні, за тиждень вони не впораються.

“Це показує те, що в них усе дуже погано. Тобто вони не можуть, навіть з автоматами, під контролем, досягти реалізації цілей, які їм поставив Кремль, тому що є спротив населення. Населення не хоче робити те, що говорять окупанти”, — резюмував Павло Лисянський.

Читайте також: Жителів ТОТ України примушують голосувати на псевдовиборах диктатора Путіна, — правозахисник про методи

Як повідомлялося раніше, на тимчасово окупованих Росією територіях України розпочався так званий “попередній етап голосування”, який проводиться під тиском військових російської армії. Так створюють картинку нібито підтримки кремлівського диктатора. Від 27 до 29 лютого попередні “вибори” президента РФ проводять на окупованій території частини Херсонської та Запорізької областей.

Прямий ефір