Дітей у Росії готують до війни — цьому активно сприяє “Рух перших” (ВІДЕО)

"Движение первых". Ілюстративне фото: Родник Плюс

Російські педагоги примушують вступати школярів у “Рух перших”. Як повідомляють журналісти видання “Верстка”, за небажання або повної відмови учням обіцяють наслідки. Також у школах почали забороняти листування в таких месенджерах як WhatsApp і Telegram. Замість них обіцяють перевести на месенджер від VK (“ВКонтакте”) та освітню платформу “Сферум”, повідомляє FREEДОМ.

“Рух перших” створили 18 грудня 2022 року. Метою є навчання та організація дозвілля підлітків. Але найважливіше — формування світогляду на основі традиційних російських духовних і моральних цінностей. Від 2023 року президент РФ Володимир Путін доручив перераховувати руху з держбюджету понад 21 млрд руб. щорічно. З відкритих джерел також відомо, що в Росії працює вже 30 тисяч відділень нової піонерії.

“У моїй школі створюється осередок цього руху. І вчора мені в чат груповий нашого класу було скинуто від класного керівника, що потрібно зайти на їхній сайт і зареєструватися”, — розповів учень московської школи.

Офіційно вступ відбувається добровільно. Однак, як повідомив учень однієї з московських шкіл, у разі відмови будуть негативні наслідки:

“Нам було сказано, що спочатку нас викличуть до педагога на розмову, якщо ми туди не прийдемо, то викличуть батьків і із ними розмовлятимуть. А якщо ми взагалі почнемо свою позицію з цього приводу проявляти, то нас поставлять на шкільний облік, як неблагополучних учнів”.

До руху вже вступили понад мільйон осіб. Серед них, крім дітей, також дорослі, які їх навчають. Однак, у подальших планах Кремля залучити ще 7 млн школярів і студентів коледжів. Робиться це для того, щоб контролювати молоде покоління, а також виховувати дітей так, як буде вигідно владі.

“Коли в дитини є мета якась, є чим займатися, є науковий напрямок, патріотичний, неважливо, якось вона не буде звертати увагу на те, що відбувається в країні та у світі. Президент Путін і його оточення хочуть усе контролювати. Коли є одна велика організація, то контролювати її простіше. Тому, мені здається, що зараз є тенденція на те, щоб уніфікувати всі процеси, пов’язані з дітьми”, — коментує незалежна журналістка Катерина Красоткіна.

Після створення “Руху перших” до нього увійшли Союз піонерських організацій, Російський рух школярів, а також “Юнармія”. У “Русі перших” є різні напрямки, починаючи від гуманітарних наук, закінчуючи спортом і військовим вишколом. Організація також бере активну участь у розробці стандартів гри “Зірниця 2.0”, в якій можуть брати участь школярі, починаючи від 5-го класу і студенти до 21 року. Подібна гра існує ще з часів Радянського Союзу.

“Багато в чому діяльність цього руху маскує ту ідеологічну складову, яка там, безумовно, є. Тому, я думаю, що діти можуть несвідомо перейматися ідеями цього руху, впускаючи в себе і пропаганду теж. Часто це діти з віддалених регіонів, де, в принципі, немає таких можливостей, і рух стає ледь не єдиним місцем, де вони можуть бути почутими, де можуть якось реалізуватися, де дорослі звернуть на них увагу”, — каже Красоткіна.

Після вторгнення Росії до України російські школи мілітаризуються. Як пише видання CNN, служба в збройних силах ідеалізується, а також формуються “добровольчі роти” підлітків. Інакше кажучи, дітей РФ готують до війни і “Рух перших” активно цьому сприяє.

Читайте також: “Рух перших”: як Путін відроджує піонерію для залучення дітей в ідеологію Кремля, розповіла журналістка

Як повідомлялося раніше, 400 млн дол. наступного року Москва планує витратити на так зване патріотичне виховання російської молоді. Близько третини суми піде на реанімацію піонерського руху. Тепер його в Росії називають “Рухом перших”. 70 млн дол. витратять на залучення громадян до системи патріотичного виховання дітей і майже 90 млн дол. — на підтримання і розвиток мережі організацій у регіонах.

Прямий ефір