Де Росія бере гроші на війну — пояснення Пендзина

Москва. Ілюстративне фото: apostrophe.ua

РФ отримує ресурси від продажу експортних обсягів, зокрема нафти. Крім того, Росія веде активну торгівлю товарами, щодо яких на сьогодні не розглядається введення санкцій. Про це сьогодні, 22 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав економіст Олег Пендзин.

Він звернув увагу, що на продаж російської нафти ембарго ніхто не вводив.

“Росія — досить великий виробник нафти та продавець нафти на світовому ринку. Ніхто не ризикне це робити, щоб не обвалити світові ціни на нафту. Тобто 30% доходів російського бюджету — це нафтодолари. Крім усього іншого, є досить великий перелік експортних товарів, які на сьогоднішній момент навіть не піддаються питанню з приводу санкційних обмежень. Це рідкоземельні метали, це нікель, це кольорова металургія, це той же “Росатом”. Тобто всі ці речі дають можливість Російській Федерації отримувати сотні мільярдів доларів експортних доходів, що і, власне, є основою для наповнення російського бюджету”, — розповів Пендзин.

Також, за його словами, Росії дуже сильно допомагає Китай.

“Дуже багато товарних позицій, які європейські країни, Сполучені Штати Америки ввели в санкційні списки, потрапляють на російські ринки завдяки Китаю. 70% верстатного парку, який сьогодні їде у РФ, їде з Китаю. Тобто потрібно розуміти, що Китай на сьогоднішній момент дає вікно можливостей щодо розвитку військово-промислового комплексу, щодо отримання товарів, необхідних для відновлення військової інфраструктури Російської Федерації”, — пояснив економіст.

Читайте також: Китай допомагає РФ забезпечити присутність на полицях хоч якихось товарів, — Пендзин

Нагадаємо, доктор економічних наук, професор Київського національного університету, генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач повідомив, що економіка Російської Федерації нині перебуває в істотних інфляційних процесах, але нинішніх санкцій поки що недостатньо, щоб повністю її зупинити.

Прямий ефір