Де-факто ПВК “Вагнер” — структурний підрозділ Міноборони РФ, який виконує “брудну роботу” — думка

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

ПВК “Вагнер” хоч і має незалежність, але де-факто є структурним підрозділом Міністерства оборони РФ, який формувався тільки для того, щоб виконувати “брудну роботу” не руками кадрових російських військових. Таку думку сьогодні, 19 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив адвокат правозахисного проєкту “Первый отдел” Євген Смирнов.

Він зазначив, що “вагнерівці” зараз відкрито говорять, що Міноборони зменшило фінансування ПВК і постачання боєприпасів.

“Нещодавно з’явилася новина, що Пригожин звертався вже по допомогу до Кадирова, і той йому з панської руки виділив близько 100 або 150 якихось боєприпасів. Але це свідчить про те, що так, є проблеми у Пригожина, є проблеми у ПВК. Для Міноборони вони вже, мабуть, перестали мати ось те значення, яке надавали їм у момент їх формування. Тобто, військовий підрозділ, який не існує, та виконує різну “брудну роботу” по всьому світу і, зокрема, тепер на території України”, — вважає Євген Смирнов.

Він додав, що ПВК “Вагнер” заборонили вербувати ув’язнених.

“Я думаю, незабаром їм просто нізвідки буде набирати нових бойовиків для компенсації своїх втрат. І цілком можливо, що через два-чотири місяці ПВК “Вагнер” де-факто перестане існувати”, — сказав правозахисник.

Читайте також: Понад 30 тис. найманців втратила ПВК “Вагнер” в Україні, — Білий дім

Прямий ефір