Чим агресивнішими будуть дії Орбана, тим сильніше буде Євросоюз мотивований вирішувати цю проблему — думка політолога

Віктор Орбан. Фото: ap.org

Дії Орбана — це шантаж одночасно й Києва, але ще більше Брюсселя. Шантаж спрямований на те, щоб вибити насамперед із Брюсселя ті фінансові кошти, які Угорщина свого часу мала отримати, але вони були заморожені через постійні регулярні порушення, які чинив уряд Орбана. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Є ще одна мета, про яку говорять багато експертів, це загравання з Путіним, сприяння Путіну. Це стосується, зокрема, питань допомоги Україні, та й блокування європейської інтеграції України. Це теж гра на користь Путіна”, — сказав Фесенко.

Він додав, що більшість експертів вважають, що Орбан блокуватиме рішення ЄС щодо України безперечно, але робитиме це не повністю і не остаточно.

“Бо якщо він заблокує розширення ЄС, у тому числі й переговори про вступ до ЄС України, початок цих переговорів, то тоді він не досягне поступок ні від України, ні від Брюсселя. Навпаки, чим жорсткішими та агресивнішими будуть дії Орбана, тим сильніше Євросоюз буде мотивований вирішувати цю проблему. А вже такі плани є”, — сказав Фесенко.

Зокрема, як зазначив політолог, на засіданні Європейської ради розглядатиметься питання про реформу ЄС, про зміну порядку ухвалення рішень до ЄС.

“Це стосується нової процедури ухвалення рішень. Ось зараз діє принцип консенсусу, коли всі країни ЄС мають погодитися. Цим Орбан і користується. Фактично він шантажує, бо має таку можливість. Пропонується ухвалення порядку кваліфікованої більшості, коли для ухвалення рішення потрібно дві третини голосів. Але не потрібна згода кожної країни. Ось я думаю, що у такій реформі зараз назріла потреба”, — сказав Фесенко.

Політолог вважає, що на саміті лідерів — країн Європейського Союзу в грудні Орбан може заблокувати початок переговорів, виставивши певні умови.

“Але саме рішення все ж таки буде прийнято пізніше, навесні наступного року. Це, можливо, не найкращий для нас сценарій, але все ж таки рішення буде прийнято, просто трохи пізніше”, — сказав Фесенко.

Читайте також: ЄС має механізми для того, щоб обійти “вето Орбана” і розпочати переговори з Україною, — Рейтерович

Прямий ефір