Інформація про те, що Росія 2024 року збирається виготовити 2,7 млн боєприпасів, відповідає дійсності. Але план і реалізація плану — це не завжди одне й те саме. Про це сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов.
“Але навіть якщо ці плани і цього разу не будуть виконані, тим не менш, можливості виробництва снарядів у ворога залишаються. І їх недостатньо, тому шукають додаткові джерела, зокрема, сьогодні насамперед Північна Корея, яка продовжує військову співпрацю з державою-агресором. Це великий виклик і загрози для українських Сил безпеки і оборони, і виклик для проукраїнської міжнародної коаліції. Це питання, які необхідно розв’язувати”, — сказав він.
Щодо техніки та бронетехніки, то, за інформацією представника ГУР МОУ, насамперед у Росії триває розконсервація старого радянського озброєння з певним рівнем модернізації.
“У них є проблеми із сучасною оптикою та електронікою, але, тим не менш, питання розконсервації поставлено на потік, і запаси цієї техніки (старої, але робочої) у ворога є. Також велика насиченість засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ), що заважає українським операторам дронів ефективно працювати. Станції РЕБ — важливі цілі та мішені для українських захисників. Загалом говорити про технологічний прорив не можна, ворог не має ні таких ресурсів, ні потужностей, ні можливостей. Але, тим не менш, певна база ще радянська дає змогу забезпечувати окупаційний корпус технікою і засобами тих сил, які в них є на тимчасово окупованих територіях. Загалом це понад 500 тис. осіб”, — розповів Юсов.
Крім того, радіоелектроніка та елементи, які використовує ворог у виробництві, іноземного виробництва.
“І в ракетах, і в безпілотниках так званого російського виробництва здебільшого присутня електроніка, зокрема й західних країн. Це контрабанда, робота з третіми країнами і сірими фірмами, але посилення санкційної політики і контроль над санкціями залишається надзвичайно актуальним питанням”, — каже представник ГУР МОУ.
У Кремлі з радістю б отримали з будь-якої країни озброєння, щоб використати проти України і прийти до запланованих показників, резюмував Юсов.
Читайте також: Перегони озброєнь почала і пробує розвивати Росія, а не Захід, — Юсов про заяву Путіна
Нагадаємо, голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж висловив думку, що розв’язана Росією повномасштабна війна проти України запустила маховик перегонів озброєнь і серед європейських держав, і навіть тих країн, які за тисячі кілометрів від цієї війни. Зло, яке зробила Росія щодо саме України, — це дуже велика небезпека для людства. А в країнах НАТО ніхто до такої війни не готувався. Усі очікували нормальних стосунків із Росією як із партнером, як із країною, яка була партнером НАТО.