Чи можливий наступ РФ на Сумщині — думка військового оглядача

Денис Попович. Фото: detector.media

Поблизу Сумської області зосереджено кілька тисяч російських військ. Вони несуть потенційну загрозу для регіону. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач Денис Попович. 

За його словами, до початку наступу окупантів у Харківській області в районі Сумщини було сконцентровано близько 15 тис. військовослужбовців РФ. 

“Зараз військовий аналітик Костянтин Машовець говорить про те, що ця цифра — 9-10 тис. Відповідно, кількість скоротилася. Звертаємося до даних того ж Машовця, який говорить про те, що зараз на Харківську область наступає близько 40-41 тис. військовослужбовців РФ, хоча перед початком наступу їх було близько 35 тис. Таким чином, можемо зробити певні висновки, куди й звідки росіяни перекидають підкріплення”, — сказав Попович.

Незважаючи на те, що зараз російські загарбники сконцентрувалися на Харківському напрямку, загроза для Сумщини зберігається, вважає оглядач.

“Вони становлять потенційну загрозу, не будемо цього заперечувати. Тобто вони присутні, готувалися перейти через кордон, і ніхто не говорив, що загроза зникла. Тому ще нічого не закінчилося для Сумської області, на жаль. Але якщо їхня чисельність скорочується і відбувається перекидання частин і підрозділів як підкріплення до Харківської області, то, очевидно, зараз певні зусилля будуть більшою мірою сконцентровані саме там. Хоча це не скасовує небезпеку для Сумщини”, — акцентував Попович.

За його словами, наступ армії РФ на Харківщині наразі призупинено, тому противник перекидає туди додаткові сили та засоби.

“Вони намагаються збирати більше сил для того, щоб спробувати просунутися вперед. Для мене загадка, чому росіяни вирішили, що якщо ми будемо знімати війська з інших напрямків, то саме зі східної ділянки фронту. Наприклад, Донецької області. Але ось ситуація склалася так, як склалася на сьогодні. Їхній наступ призупинено на Харківщині. Місто Вовчанськ, на жаль, практично зникло з лиця землі. Росіяни повторюють долю Бахмута й Авдіївки, куди вже прийшов “русский мир”. Однак якщо наступ призупинено, то противник намагатиметься його знову завести вперед, перекидаючи підкріплення”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Особливості наступу російських окупантів у Харківській області проаналізував військовий оглядач

Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко сказав, що російські окупанти можуть використати в Сумській області той же сценарій, що і в прикордонній зоні Харківської області, але вже в набагато меншому масштабі.

Прямий ефір