Особливості наступу російських окупантів у Харківській області проаналізував військовий оглядач

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Наступ російських окупантів у Харківській області з території Бєлгородської області Росії має низку особливостей, порівняно із ситуацією на інших ділянках фронту. Зокрема, армія РФ не мала штатної комплектації по броньованій техніці, а саме в неї не вистачало танків і бойових машин піхоти, натомість було достатньо артилерійських знарядь. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Артилерійська компонента там, звичайно ж, більша навіть, ніж потрібно. А ось основні бойові танки та бойові броньовані машини не відповідали штатній комплектації, у жодному підрозділі їх не вистачало”, — сказав він.

Коваленко розповів про ситуацію з мінуванням у сірій зоні на Харківському напрямку.

“Багато говорять про те, що сіра зона не була замінована тощо. Це не зовсім так, оскільки там були протитанкові міни ТМ-62. Питання було з протипіхотними мінами. Річ у тім, що Україна дотримується низки міжнародних конвенцій, і ті міни, яких у нас протипіхотні залишилися ще з Радянського Союзу у великій кількості, їх незаконно застосовувати згідно з тими конвенціями, учасниками яких ми є. І піхота спокійно проходила полями, де розміщувалися протитанкові міни, ТМ-62, оскільки вони на піхоту не реагують. І, крім того, ці міни помітні для піхотинців”, — пояснив оглядач.

Також, за його словами, важливим є те, що росіяни спочатку намагалися діяти у форматі диверсійно-розвідувального функціонала.

“Тобто, використовуючи “зеленку”, непомітно проникати в сіру зону, в населені пункти, які знаходяться буквально на кордоні. Переважно була піхотна компонента, яку використовували ще й з тією метою, що навіть якщо вдасться обійти протитанкові міни, тобто дрони й проти дронів, у них немає гарантованого захисту, а техніки не вистачає. Тобто йде економія техніки, загроза ударів дронами. А піхоту не шкода”, — констатував він.

Читайте також: За добу на фронті відбулося 83 бойові зіткнення, найскладніша ситуація відзначається на двох напрямках — карта війни за 21 травня (ВІДЕО)

Нагадаємо, речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко заявив, що армія РФ не має достатньої кількості сил і засобів для наступу на Харків.

Прямий ефір