Чи може Україна бити по військових цілях у Білорусі — думка політолога

Кордон з Білоруссю. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Уже 15 країн дали дозвіл Україні бити їхньою зброєю по військових об’єктах на території Росії. Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що, в разі розміщення РФ законних військових цілей на території Білорусі, Україна має право завдавати ударів по них. Ця заява, можливо, спрямована на те, щоби вплинути на Лукашенка. І це правильна риторика. Таку думку озвучив політолог Олег Лісний в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 червня.

“Я думаю, що зараз ось ця “пірамідка з доміно” почала падати в бік України. Спочатку було рішення однієї країни. Уже не пам’ятаю, хто перший сказав про можливість бити по території РФ, але це була одна з держав Балтії. І тоді всі теж говорили, що це дуже сміливо. І ось уже є заяви 15 країн. І навіть перші результати ударів по військових цілях у РФ. Це прекрасно. Географію треба розширювати”, — зазначив Лісний.

На його думку, білоруський диктатор Лукашенко чудово розуміє, що українська зброя дістане скрізь. Водночас, за словами Лісного, Україні не вигідно збільшувати кордон зіткнення з ворогом.

“Але якщо буде необхідна зброя, політична воля і, найголовніше, загроза з боку Білорусі, то це цілком можна допустити. Наші партнери допускають такий момент, адже Білорусь під управлінням Лукашенка не тільки Україні загрожує. Тому риторика правильна. Чи будуть за нею дії? Я хотів би, щоб дії поки що географічно розширювалися глибше в Росію. І щоб Лукашенко теж боявся. Бо якщо Україні дозволяють бити по РФ, то наступним буде дозвіл бити по території його країни. Якщо Лукашенко буде і далі вплутуватися у війну”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Кремлю варто очікувати, що географія ударів по території РФ буде тільки розширюватися, — військовий експерт

Прямий ефір