Німецький Бундестаг проголосував за надання Україні далекобійної зброї, але без згадки ракет Taurus. За словами депутата Європейського парламенту, представника “Зеленої” партії Сергія Лагодинського, озвученими сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ, чому так — зрозуміло. Але насправді, на його думку, якщо дивитися на зміст ухваленої резолюції, вона дуже прогресивна.
“Тому що канцелярія, федеральний канцлер Шольц разом із паном Байденом загострилися на темі того, що далекобійне озброєння, а в нашому випадку це конкретно Taurus, не повинно бути надано, як вони кажуть, одним кроком. Тобто Шольц не готовий надавати ці озброєння, якщо подібні озброєння не надасть Вашингтон. І на цьому всі зациклилися. Але, мені здається, що рішення, яке ухвалено цією резолюцією, у принципі, всі партії, у всякому разі “Зелені”, “Вільні ліберали” — дві з трьох партій правлячої коаліції, ми абсолютно згодні з тим, що Taurus треба постачати”, — сказав Лагодинський.
Депутат наголосив, що у Німеччині не повинно бути жодної “червоної лінії”, ця “червона лінія” не може бути кордоном РФ, тому що навіть за міжнародним правом Україна має всіляке право, особливо якщо це воєнні цілі, легітимні цілі на території РФ можуть бути теж легітимними з погляду міжнародного права.
“Тобто ми за це. Але, на жаль, проти цього саме канцлер. І оскільки це питання майбутнього коаліції, то зійшлися на такому формулюванні, яке дуже нам підходить. Якщо далекобійні озброєння, будь ласка, а вже як їх називати, які з них — це вже питання друге. Я вважаю, що тут певного прогресу було досягнуто”, — зазначив він.
Також, каже Лагодинський, дуже багатьох у Бундестазі не треба вмовляти про надання Україні ракет Taurus.
“Більшість і тих, які не проголосували за пропозицію опозиції, була така конкурентна пропозиція з боку ХДС/ХСС (колишня партія Меркель), вони використали як завжди, але для динамічної демократії це не нове. Будь-яка опозиція намагається правлячу коаліцію поставити в складне становище. Тому була резолюція, запропонована опозицією, в якій стояло слово Taurus, в іншому вона була абсолютно схожа з пропозицією правлячих партій. Але ось вони знали, що таким чином вони поставлять правлячі партії в дуже складне становище, їм доведеться нібито голосувати проти Taurus. І вони це використовують. Не справа і не завдання Заходу і уряду Німеччини креслити “червоні лінії” від імені Путіна для себе. Що Путін подумає, що він вирішить. Є міжнародні стандарти, міжнародне право. За правилами міжнародного права жодні постачання жодних озброєнь не роблять тебе частиною воєнного конфлікту, не роблять тебе однією зі сторін воєнного конфлікту. Якраз навпаки, враховуючи 51-шу статтю Статуту ООН, Україна має право себе захищати, а ми маємо право їй допомагати”, — резюмував депутат Європарламенту.
Читайте також: “Аргументи, на які посилався Шольц, виявилися не зовсім аргументами”: Чернєв розповів про зустріч із виробниками Taurus
Як повідомлялося раніше, німецький Бундестаг 22 лютого підтримав пропозицію щодо озброєння для України, яка, зокрема, передбачає заклик надати далекобійні системи Києву.В ухваленому документі сказано, що парламентські фракції коаліції виступають за передачу Україні додаткових необхідних систем далекобійного озброєння і боєприпасів. Крилаті ракети Taurus у пропозиції прямо не згадуються. Але які саме далекобійні системи маються на увазі в ухваленому документі, парламентські групи інтерпретують по-різному. Низка німецьких депутатів припускають, що це саме Taurus.