Через повідомлення Роскомнадзору YouTube вимагає від UATV видалити відео про обшуки кримчан

Скрін із відео

Компанія YouTube поінформувала редакцію UATV, що Google може заблокувати після повідомлення Роскомнадзору інтерв’ю з керівником інформаційного офісу “Хізб ут-Тахрір” в Україні Фазилом Амзаєвим, яке було опубліковано в 2017 році.

В інтерв’ю UATV Фазил Амзаєв розповів про чергові обшуки й арешти в Криму, про те, як ФСБ переслідує кримських татар, і чи можна було тоді сподіватися на звільнення 48 політв’язнів з Криму.

“Наша організація “Хізб ут-Тахрір” діє 60 років. Діяльністю є ідеологічна та політична робота. Ми, ґрунтуючись на ісламських цінностях, заперечуємо будь-які форми насильства, і це не просто слова, а й практика, яка підтверджується багаторічною роботою в усьому світі. Росія – єдина країна, яка нас заборонила, вважаючи терористичним угрупованням”, – заявив він у студії телеканалу.

Також він розповів про методи російських силовиків, які вони застосовують до населення Криму, влаштовуючи обшуки й арешти.

У листі редакції компанія YouTube повідомляє, що вони отримали повідомлення від Федеральної служби з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) про те, що наведені нижче матеріали порушують Федеральний закон РФ №149-ФЗ “Про інформацію, інформаційні технології і про захисту інформації “.

“Роскомнадзор додав наступну URL-адресу до списку заборонених матеріалів… Якщо ви не видалите контент, компанія Google може бути змушена заблокувати його”, – наголошується в листі.

Канал UATV письмово поінформував YouTube про те, що відео не містить забороненої символіки, закликів до порушення законів або до масових заворушень. В ефірі телеканалу ведучий і керівник інформаційного офісу “Хізб ут-Тахрір” в Україні інформували глядачів про кримінальні справи, порушені російськими слідчими проти громадян України, котрі проживають на території незаконно анексованого Криму, та яких підозрюють у причетності до організації “Хізб ут-Тахрір”.

Прямий ефір