Частина “вагнерівців” із Білорусі могла бути закинута до ЄС — думка

ПВК "Вагнер". Фото: liga.net

Колишні учасники приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” у Білорусі перебувають під “патронатом” заступника міністра внутрішніх справ, командувача внутрішніх військ Білорусі, генерала Миколи Карпенкова. Відомо, що “вагнерівці” мають білоруські документи. Вони можуть як нелегально, так і легально пересуватися з Білорусі на територію Євросоюзу. Таке припущення зробив заступник голови Об’єднаного перехідного Кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко в ефірі FREEДОМ.

“Паспорти їм надали громадян Білорусі. І, я думаю, вони потенційно або вже частина з них могли бути закинуті (я не кажу, що це сотні, можливо, кілька людей, можливо, кілька десятків) через “зеленку” на територію сусідніх країн, загалом на територію Європейського Союзу. Або навіть у легальний спосіб, отримуючи візи, могли увійти на територію суміжних країн. Тому ми бачимо ризики диверсій, що зростають”, — каже він.

Гість ефіру додає: польська сторона заявляє про наявність інформації про те, що на території Росії йде скупчення нелегальних мігрантів, які можуть опинитися на кордоні з Польщею, Литвою та Латвією. На думку Латушка, серед натовпів мігрантів, які намагатимуться прориватися до ЄС, також можуть виявитися “вагнерівці”. У цілому ж найманці, що залишаються на території Білорусі, продовжують виконувати функції інструкторів.

Читайте також: “Вагнерівці” в Білорусі не прижилися — у країні їх залишилася мізерна кількість, — Мацкевич

Нагадаємо, раніше журналіст, політичний діяч, радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка розповів в ефірі FREEДОМ, що ПВК “Вагнер”, як окрема одиниця, у Білорусі більше не існує. Абсолютна більшість бойовиків повернулася до Росії — приєдналася до інших путінських ПВК та держкомпаній.

Прямий ефір