Лукашенко сподівався використати “вагнерівців” для особистої охорони, але нічого в нього не вийшло, — Вячорка про долю ПВК у Білорусі

Наметове містечко ПВК "Вагнер" у Білорусі. Фото: Telegram

Приватна військова компанія (ПВК) “Вагнер”, як окрема одиниця, в Білорусі більше не існує. Абсолютна більшість бойовиків повернулася до Росії — долучилася до путінських інших ПВК і держкомпаній, дехто переїхав до Африки і працює з сином Євгена Пригожина. Таку думку сьогодні, 7 лютого, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив журналіст, політичний діяч, радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка.

“Вагнер” помер. У тій формі, в якій він був, він помер. Усі ті гарантії Лукашенка, які він начебто давав Пригожину, — це курам на сміх. Залишилися деякі вагнерівські головорізи, Лукашенко їх вмонтував у систему особистої охорони, внутрішніх спецслужб, внутрішніх військ. Вони проводять якісь тренінги, виходять у лукашенківські пропагандистські медіа з коментарями. Деякі отримали контракти, квартири всередині Білорусі. Лукашенко сподівався їх використовувати для особистої охорони, але нічого в нього не вийшло. Вони — найманці, працюють за гроші, а Лукашенко ж хоче, щоб йому служили і не платити за це”, — сказав він.

За оцінкою журналіста, “вагнерівців” у Білорусі набагато менше, ніж тисяча.

“Тисяча була приблизно в листопаді, але вони потім пороз’їжджалися, дехто взагалі вийшов із ПВК, їм дали можливість працювати в Білорусі в інших сферах або включили в силові підрозділи як частину саме білоруських структур. Можливо, якась кількість цих головорізів залишається в Білорусі, але це сотні, не тисяча”, — каже Вячорка.

Він вважає, що більшість із “вагнерівців” — найманці, працюють за гроші в Африці.

“Це те місце, де вони можуть заробляти свої тисячі євро на місяць, до яких звикли. Тому більшість із них рушила саме туди. Інтереси Путіна там — контроль, загрози, сама військова присутність таких російських, навіть приватних підрозділів, — це вплив Путіна. Путіну вигідно розхитувати ситуацію, вигідно потім у цих конфліктних зонах заробляти, постачати зброю, навіть у війні ХАМАСу проти Ізраїлю. Я думаю, що на цьому і Лукашенко, і Путін могли добре нагріти руки”, — висловився Франак Вячорка.

Читайте також: Лукашенку незручно перебувати в статусі путінської маріонетки, диктатор зміцнює спецслужби, — Вячорка

Нагадаємо, раніше Вячорка заявив, факт, що Лукашенко зміцнює збройні сили своїх спеціальних операцій. І також факт те, що Лукашенко використовує розв’язану Росією війну проти України для заробітку грошей, заробляє на крові українців. Адже Білорусь збирає і боєприпаси, і комплектувальні для російської армії.

Прямий ефір