“Вагнерівці” в Білорусі не прижилися — у країні їх залишилася мізерна кількість, — Мацкевич

ПВК "Вагнер". Фото: liga.net

Бойовиків ПВК “Вагнер” у Білорусі залишилася мізерна кількість, вони не прижилися в країні. Хоча Лукашенко дає їм громадянство, всіляко намагається їх інтегрувати в життєдіяльність збройних сил Білорусі, де вони виступають як ідеологи, інструктори. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав білоруський політик, представник Координаційної ради демократичних сил Білорусі Валерій Мацкевич.

“Це насправді просто огидно, тому що “вагнерівці” — воєнні злочинці. У нас є інформація, що навіть конфлікти виникають у певних частинах, де білоруські офіцери не бажають приймати їх, розуміючи, ким вони є після тих звірств, які вони творили в Україні. Тому не прижилися здебільшого “вагнерівці” і змушені були покинути Білорусь”, — зазначив гість ефіру.

Це, вважає Мацкевич, свідчить про те, що білоруська армія, за всієї риторики збожеволілого диктатора, має зовсім інші настрої, ніж те, що можна чути від Лукашенка.

Говорячи про те, з якою метою бойовики ПВК “Вагнер” проводили навчання білоруських військових, політик зазначив, що в цьому був зацікавлений сам Лукашенко. Диктатор боїться повстання білоруського народу.

“Безумовно, є певна частина людей, мінімальна, яка вірна або може бути вірною Лукашенку. Є й люди, які, скажімо, можуть піддатися через той чи інший час на російську пропаганду. Звичайно ж, їх можуть навчати представники ПВК “Вагнер”. Навіть якщо військові країни виступають проти своєї участі в тих чи інших конфліктах, вони можуть, з погляду просто перейняття досвіду, брати участь у якихось процесах підготовки”, — зазначив Мацкевич.

Водночас він наголосив, що ідеологічно поділяє настрої диктатора в Білорусі переважна меншість.

“Він може робити на них ставку, щоб вони, скажімо, перейняли досвід у разі того, чого сильно боїться Лукашенко, — повстання, партизанської війни. Він боїться, що білоруські добровольці в тій чи іншій історичній перспективі повернуться звільняти Білорусь від нього, від кривавого диктатора. І тому він намагається таким чином максимально підготувати хоч якусь мінімальну частину людей, на яких він може або міг би в якийсь момент розраховувати. Зокрема, за допомогою “вагнерівців”. Хоча всі його дії, вчинки говорять про те, що він не довіряє нікому, навіть власному оточенню”, — резюмував Мацкевич.

Читайте також: Лукашенко погрожує Литві та Польщі: можливі цілі диктатора назвав Мацкевич

Нагадаємо, на початку березня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розпорядився перевести держапарат на умови воєнного часу

Прямий ефір