Росія зосередила на Авдіївському плацдармі найбільш боєздатний ресурс двох загальновійськових армій,— військово-політичний оглядач

Збройні сили України. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російське військове командування найбільш боєздатний ресурс двох загальновійськових армій групи військ “Центр” зосередило на Авдіївському плацдармі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Вони намагаються розширювати свій вплив. Звичайно ж, для них подальше просування в даному випадку — це, наприклад, і вихід у принципі до адміністративних кордонів Донецької області, те, що вони від самого початку намагалися декларувати як основну мету майбутніх наступальних операцій, а крім усього іншого, це й вихід за межі”, — сказав він.

За словами Коваленка, в районі траси Е50 “Донецьк — Покровськ” зосереджені найбільш боєздатні окремі мотострілецькі бригади зі складу групи військ “Центр”.

“Це вкотре наголошує те, наскільки в них обмежений ресурс для того, щоб розширювати й продовжувати наступальні дії саме в цьому місці. Вони продовжують використовувати найбільш боєздатний ресурс двох загальновійськових армій, другої та 41-ї, саме на Авдіївському плацдармі, а не на Луганщині, на Лиманському, де вони раніше розміщувалися”, — сказав військово-політичний оглядач.

Він також прокоментував збиття в травні чотирьох російських літаків на Покровському напрямку в Донецькій області.

“Питання саме в інструментарії, звичайно ж. З’явився інструментарій, з’явилися засоби, які дозволяють знищувати російську армійську авіацію. І тут слід зазначити, що настільки результативні збиття Су-25 востаннє фіксувалися в жовтні 2023 року. Тобто весь інший час не настільки інтенсивно та не настільки результативно знищувалися російські штурмовики Су-25. Отже, дійсно, на цьому плацдармі з’явився відповідний інструментарій, і я думаю, він з’явиться і в Часовому Яру, і по інших локаціях. Тут головне накопичувальний ефект та розподіл між підрозділами, особливо тими, які перебувають на максимально екстремальних ділянках”, — вважає Коваленко.

Читайте також: Сили оборони утримують позиції в найгарячіших точках, на деяких ділянках контратакують, — Генштаб ЗСУ

Раніше Коваленко повідомив, що російські війська за три тижні травня зазнали рекордних втрат особового складу.

Прямий ефір