Російські окупанти встановили вже 11 секцій бонових загороджень біля Кримського (Керченського) мосту, про що раніше повідомила моніторингова група “Кримський вітер” з посиланням на дані супутникової зйомки. Але такий захист не є панацеєю, адже на кожну дію росіян існує відповідна протидія Сил оборони України. Таку думку висловив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 червня.
Він пояснив, що баржі, які встановлюють російські загарбники, фактично слугують опорними точками, між якими вони встановлюють бонові загородження. А під час нещодавньої атаки ЗСУ якраз було зафіксовано, як український дрон успішно ці загородження пробиває.
“Останній у Криму, хто познайомився з українськими дронами, був рейдовий буксир, який якраз такі бонові загородження ставив. І ось на відео Головного управління розвідки Міноборони України видно, як наш дрон бонові загородження прекрасно проходить. Це завжди — війна технологій. Є дії і протидії. Тобто вони ставлять бонові загородження — значить, треба на один дрон більше, щоб пробити таку перешкоду. Але сказати, що це панацея для окупантів, як показує практика, неможливо”, — зазначив Плетенчук.
За його словами, росіяни також намагаються посилити захист Керченського мосту з повітря.
“Ми бачимо, що на воді нічого в них немає. Якщо раніше це були десятки кораблів, які охороняли так званий Кримський міст, то зараз їх там немає зовсім. І, відповідно, для того, щоб контролювати якось цю акваторію, вони її звужують. Контролюють вони її здебільшого з повітря. Це авіація різних типів. Намагаються такі створити умови, щоб цю роботу якось полегшити”, — сказав спікер.
Плетенчук також доповнив, що росіяни там мають різні підрозділи сил протиповітряної оборони.
“Але всі ж розуміють, що ту ж саму поромну переправу (її уразили ЗСУ в окупованому Криму на початку червня, — ред.) охороняли фактично всі, які є в наявності, системи протиповітряної оборони РФ. І серед них були такі назви гучні як “Тріумф”, “Фаворит” і тому подібні вироби російського воєнпрому. Але чомусь вони із завданням не впоралися. А вище за класифікацією, ніж той самий комплекс С-400 “Тріумф”, у них фактично вже нічого й немає. І це якраз та система, яка позиціонується росіянами на міжнародному ринку як система протиракетної оборони. Але, очевидно, щось пішло не так”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: З бочками простіше, з баржами — складніше: про способи прориву бонових загороджень росіян на морі розповів Лакійчук
Нагадаємо, російська оборона Кримського мосту сильно постраждала восени 2023 року — внаслідок шторму більшість барж змило або затопило. Так, станом на 1 грудня три баржі біля мосту було затоплено й одну частково затоплено, дві баржі повністю змило водою. Ще одна деякий час залишалася на плаву, але вона ні до чого не була прив’язана, тому її змило.
У травні 2024 року з метою захистити Кримський міст від можливого удару морськими дронами росіяни встановили ще вісім барж.
Читайте також: Знищення російської ППО в Криму — складова одного загального плану, — Плетенчук