Бойові дії не знизяться в інтенсивності, попри погоду, — Коваленко про контрнаступ ЗСУ восени

Українські захисники. Фото: zsu.gov.ua

Можлива оперативна пауза в наступальних діях української армії через погодні умови восени не означатиме, що контрнаступ зупинився. Він триватиме, але в іншому форматі. Про це сьогодні, 10 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, погодні умови мають відповідний вплив на наступальний потенціал, все залежить від низки чинників, від того, що з себе погодні умови являють собою: дощ чи мороз, рясні снігопади. Наприклад, певні особливості того ландшафту, рельєфу, на якому відбуваються наступальні або оборонні дії.

“Тому, безумовно, погодні умови можуть мати вплив. Але є все-таки певні нюанси. Я нагадаю, що, наприклад, торік російські окупаційні війська наприкінці 2022 року і на початку 2023-го, у зимовий період, продовжували свою наступальну операцію на Бахмут. Вони продовжували її вести, попри складні погодні умови і це вузькоспрямована, по окремо взятій локації, але все ж таки була наступальна операція. На сьогодні росіяни втратили можливість проведення навіть такого рівня операції, такого масштабу, з будь-яким певним умовним результатом”, — сказав Коваленко.

Оглядач уточнив, що зараз російські окупанти перебувають виключно у функціоналі оборонних дій.

“До того ж теж це досить-таки дискусійно — наскільки у них ці оборонні дії ефективні”, — зазначив він.

Своєю чергою, Сили оборони України переходять у стадію, у фазу поступальних системних контратакувальних і наступальних дій.

“Тобто навіть якщо ми говоримо про припинення наступу як такого, наприклад, у Запорізькій області в перспективі, на якусь оперативну паузу він виходить, це абсолютно не виключає системності контратакувальних дій, результатом яких може бути також і звільнення території. А тому бойові дії не знизяться в інтенсивності, а триватимуть, але в зовсім іншому, дещо інакшому форматі”, — каже Олександр Коваленко.

Читайте також: Велика операція зі звільнення півдня України може бути проведена наприкінці осені — думка генерала

Нагадаємо, напередодні начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Кирило Буданов на полях щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) заявив, що контрнаступ України триватиме і взимку. ЗСУ звільнятимуть тимчасово окуповані Росією території України й після настання холодів, й за вологої погоди.

Прямий ефір