Захід не був готовий до такої війни, яку розв’язала Росія проти України. Зараз партнери Києва турбуються про те, що робити з власною оборонною промисловістю, і хочуть налагодити цю промисловість в Україні. Є позитивні приклади — німецький Rheinmetall, який уже будує завод в Україні. Є французькі компанії, які дуже активно заходять до України. Можливо, не такими активними були американці, але зустріч з українською делегацією, що перебуває в США, має зрушити це питання з мертвої точки. Таку думку сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив колишній постійний представник України при ООН, надзвичайний і повноважний посол України в США (2019-2021 рр.) Володимир Єльченко.
“Я думаю, що ми і наші партнери трошки затрималися з цією темою. Безумовно, було б краще, щоб така зустріч відбулася ще рік тому або ще раніше, але зрозуміло, що були інші пріоритети, а зараз уже всім зрозуміло, що без налагодження власної оборонної промисловості Україна, звісно ж, не може існувати безкінечно тільки за рахунок допомоги наших партнерів. Тим більше, що ця допомога не нескінченна, вона теж обмежена”, — сказав він.
Дипломат зазначив, що якщо говорити, наприклад, про виробництво снарядів або дронів, перші місяці за півтора року війни Україна отримувала практично все, що партнери могли віддати з тих запасів, які в них були.
“На сьогодні ці запаси вже або вичерпалися, або добігають кінця. Так чи інакше, потрібно або налагоджувати їм свою промисловість, чи повертати це все, на жаль, у той період, який уже всі забули, холодної війни. Просто Захід занадто багато років жив у такому світі спокою, і вони були не готові й не очікували того, що в центрі Європи буде Путіним розв’язана така масштабна війна”, — каже Єльченко.
Читайте також: “Україна стала частиною внутрішніх розборок”: долю виділення допомоги від США оцінив експосол
Як повідомлялося раніше, у США сьогодні, 6 грудня, відбудеться перша конференція, присвячена розвитку військово-промислового комплексу України. Делегація з Києва, до складу якої увійшли керівник Офісу президента України, міністр оборони та голова Верховної Ради, обговорюватиме з представниками уряду США та безпосередньо з виробниками зброї важливість підтримки країни в умовах повномасштабної війни, розв’язаної Росією.