Бажання знищити націю: російські окупанти влаштували геноцид в Україні (ВІДЕО)

Масове поховання в Ізюмі. Фото: t.me/synegubov

Російські військовополонені, яких віддала Україна в межах обміну, що відбувся 21 вересня, повернулися додому бадьорими та здоровими. А українські військовослужбовці, які повернулися додому, — виснажені та хворі, інформує FRЕEДОМ.

Захисників Маріуполя Михайла Діанова з позивним “Піаніст”, Дмитра Козацького, начальника Нацполіції Маріуполя Михайла Вершину з позивним “Кіт” та багатьох українців, які повернулися з російського полону, не впізнати.

“Є ті, хто в плюс-мінус нормальному стані, за винятком хронічного недоїдання, пов’язаного з умовами утримання. Є ті, до кого застосовували тортури, відсоток таких людей, серед тих, кого ми повернули, — дуже високий”, — каже начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

23 вересня українські правоохоронці знайшли вже 18-те місце на Харківщині, яке російська армія облаштувала для тортур під час окупації. До українців застосовували тортури струмом, їх били, ґвалтували. За інформацією Служби безпеки України, встановлені особи понад тисячі російських військових, які чинили злочини на тимчасово окупованих територіях Харківської області.

“Саме у цьому підвалі тримали місцевих. Спочатку на залізничному вокзалі їх ламали психологічно, а потім, коли потрібно було вибивати свідчення, їх заводили сюди”, — показали правоохоронці одне з місць тортур у Козачій Лопані.

У звільненому Ізюмі знайшли нові масові поховання. Найближчими днями там розпочнеться ексгумація, заявив заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін. 23 вересня в Офісі генерального прокурора України повідомили про завершення ексгумації на місці першого поховання в Ізюмі: 425 цивільних, п’ятеро дітей та 22 військовослужбовці ЗСУ.

“90% людей загинули насильницькою смертю. Більшість із них — жінки. П’ятеро дітей. У деяких могилах ми знайшли кілька тіл в одній могилі. За наявною у нас інформацією, це була сім’я зі слідами тортур, зі зламаними руками, у деяких із відірваними чоловічими геніталіями”, — розповів подробиці начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Російські військові перетворюють населені пункти на руїни. Геннадію Лисенку — 58 років, у його будинку в селі Кам’янка жили російські окупанти. З 1200 мешканців у селі залишилось 10 осіб.

“Я перший приїхав у розвідку, дізнатися хоч, чи можна їхати. Все-таки діти, онуки маленькі”, — каже Геннадій Лисенко.

На Харківщині продовжують шукати тіла людей під завалами, які там залишилися внаслідок обстрілу російською армією.

“Собаки дали нам кілька ознак того, де можуть бути тіла. Ми перевіряємо їх, а потім солдати пройдуть через уламки та подивляться, чи є там якісь останки”, — сказала волонтерка Каріна Колісниченко.

За даними Нацполіції України, російські окупанти вбили на Київщині майже 1500 українців. Досі невідома кількість загиблих цивільних у російській окупації у Маріуполі. За інформацією української міської влади, спираючись на дані Іллічівського моргу, кількість загиблих може перевищити 80 тис. Ракетні атаки на цивільні об’єкти більшості міст України — це ніщо інше, як геноцид українського народу.

“Ключовою відмінністю геноциду від інших злочинів є те, що геноцид відбувається зі спеціальним наміром, так званий геноцидальний намір. Він полягає в бажанні знищити частково або повністю якусь із чотирьох груп, які захищені конвенцією про геноцид. Це расова група, релігійна група, національна та етнічна. Якщо ми говоримо про українців та тих, хто має громадянство України, — це національна група, як визначається у практиці міжнародних судів”, — пояснює юрист, викладач Національного університету “Києво-Могилянська академія” Дмитро Коваль.

За інформацією Офісу генпрокурора, дев’ятьох російських військових уже засудили в Україні. За пів року війни громадські активісти та журналісти-розслідувачі України ідентифікували близько 30 тис. російських солдатів, яких підозрюють у скоєнні злочинів. Окрім української громадськості, у розслідуванні Києву допомагають країни-партнери.

“Комісія з розслідування в Україні надала свої докази у Раді з прав людини ООН. Ми зробимо все необхідне для забезпечення відповідальності за ці злочини”, — зазначив заступник директора Європейської служби зовнішніх дій зі Східної Європи Люк П’єр Девін під час слухань у Комітеті закордонних справ Європарламенту.

Управління верховного комісара ООН з прав людини збільшило свою присутність в Україні. В ООН задокументували 5 996 смертей мирних українців. Ще майже 9 тис. осіб, за даними організації, зазнали поранень. Серед загиблих — 382 дитини. Це лише підтверджені інциденти, каже голова Моніторингової місії Матільда ​​Богнер, реальні цифри значно вищі.

Читайте також: Визнання дій армії РФ в Україні геноцидом — політичний та юридичний аспекти пояснила експертка (ВІДЕО)

Прямий ефір