Бахмутський напрямок, санкції та трансформація України: Зеленський підсумував 467-му добу війни

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Українські захисники та захисниці дали за цей день саме ті новини, на які чекали. Триває робота щодо санкцій проти Росії. Відбулася нарада стосовно трансформації України. Київ відвідав міністр закордонних справ Великої Британії. Про підсумки 467-ої доби повномасштабного вторгнення Росії в Україну сьогодні, 5 червня, у вечірньому зверненні розповів президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Я вдячний кожному нашому воїну, усім нашим захисникам і захисницям, які дали за цей день саме ті новини, яких ми очікуємо. Бахмутський напрямок — молодці, воїни! Ми бачимо, як істерично Росія сприймає будь-який наш крок там, усі наші зайняті позиції. Ворог знає, що Україна переможе. Вони це бачать. Вони це відчувають завдяки вашим ударам, воїни, і зокрема на Донеччині. Дякую за це!” — наголосив глава держави.

Щодо санкцій проти РФ президент повідомив про підготовку нових кроків для ще більшого обмеження російського військового потенціалу.

“Кожен у світі, хто так чи інакше допомагає державі-терористу обходити санкції, кожен у світі, кого Росія використовує для постачання зброї, компонентів, обладнання — кожен такий суб’єкт має відчути повну силу вільного світу. І ми це забезпечимо”, — заявив він.

Зеленський провів сьогодні тривалу й дуже змістовну нараду щодо трансформації України зараз і після перемоги.

“Об’єктивно існують фундаментальні безпекові, економічні, енергетичні, технологічні та просто людські питання, які потребують повних та ефективних відповідей. Саме від цих відповідей залежатиме, якою буде Україна та яким буде життя українських дітей, коли вони стануть дорослими й отримають державу від теперішніх поколінь. Сильну державу, вільну державу, сучасну державу, приємну для життя державу. Основу для цього закладаємо зараз”, — зазначив президент.

Також він розповів про візит до Києва міністра закордонних справ Великої Британії.

“Хороша зустріч, корисні переговори й нове посилення наших країн, нашої безпеки. Я подякував за всю надану Україні оборонну підтримку та особливо за ракети Storm Shadow, які проявили себе надзвичайно ефективно на передовій. Ми продовжили розмову щодо нової коаліції захисту життя — коаліції Patriot. Говорили з паном міністром закордонних справ Великої Британії й про підготовку до саміту НАТО у Вільнюсі. Саміт має бути змістовним. Тоді він стане й історичним”, — розповів подробиці зустрічі Володимир Зеленський.

Читайте також: Данія і Британія збільшують допомогу для України — розбір FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, Коаліція винищувачів для України налічує вже близько 10 країн. Наразі про готовність до неї долучитися заявили США, Велика Британія, Нідерланди, Бельгія, Данія, Польща, Португалія. Найближчими днями та тижнями ця коаліція розшириться.

Прямий ефір