Атлантичну декларацію ухвалили Байден і Сунак 

Ріші Сунак та Джо Байден. Фото: twitter.com/RishiSunak

Президент США Джо Байден і прем’єр Британії Ріші Сунак ухвалили Атлантичну декларацію для XXI століття. Вона має на меті зміцнити економічні зв’язки двох країн на стратегічно важливих напрямках. Про це лідери заявили під час спільної пресконференції за результатами зустрічі в Білому домі, передає FREEДОМ.

Партнерство Сполучених Штатів і Сполученого Королівства, як наголосив Байден, дає змогу протягом десятиліть спільно розв’язувати питання глобального значення.

“Сьогодні, коли ми оголошуємо Атлантичну декларацію — спільні зусилля, які забезпечать адаптацію, зміцнення і переосмислення нашого економічного союзу до викликів поточного моменту, — партнерство стає ще сильнішим”, — наголосив американський лідер.

За словами глави британського уряду, декларація, зокрема, підтверджує прагнення союзних держав виключити Китай і Росію із важливих ланцюгів постачань.

“Такі країни, як Китай і Росія, готові маніпулювати та використовувати нашу відкритість, красти нашу інтелектуальну власність, використовувати технології в авторитарних цілях або вилучати важливі ресурси, як-от енергія. У них нічого не вийде”, — наголосив Сунак.

Також документ спрямований на розширення обсягів торгівлі між США та Британією в таких галузях, як оборона, ядерні матеріали, а також у виробництві акумуляторів для електромобілів. При цьому передбачено послаблення митних бар’єрів.

“Коли Сполучені Штати й Велика Британія стоять разом, світ стає безпечнішим”, — прокоментував Сунак.

Читайте також: Довгострокова безпека України стане темою саміту лідерів США та Великої Британії — деталі від Дікінсона

Нагадаємо, 8 червня у Білому домі відбувся саміт за участю президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака.

Прямий ефір