“Абрамси” їдуть в Україну — перші подробиці 15-го “Рамштайну” (ВІДЕО)

Танк Abrams. Ілюстративне фото: forces.net

На авіабазі “Рамштайн” у Німеччині в ці хвилини відбувається 15-те засідання Контактної групи з оборони України. На його відкритті міністр оборони США Ллойд Остін зокрема повідомив, що Україна незабаром отримає танки M1 Abrams, передача яких була анонсована раніше. Про це повідомив спеціальний кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі Віталій Сизов із місця подій.

За його словами, порядок денний “Рамштайну” — традиційний: обговорюється забезпечення України амуніцією та боєприпасами. А також — посилення української протиповітряної оборони й в контексті прийдешньої зими та можливих ударів РФ по українській енергоструктурі, і в контексті захисту українського зерна.

Як зазначив глава Пентагону, в результаті російських атак було знищено щонайменше 280 тис. тонн зерна, чого вистачило б, щоб годувати 10,5 млн людей протягом року.

Окрім “Абрамсів”, Україні варто чекати й на іншу бронетехніку. Зокрема, нещодавно було підписано угоду між Нідерландами, Чехією та Данією про передачу Києву танків Т-72. Їх відновлюватимуть і відправлятимуть до України. 15 із них приїдуть найближчим часом.

Що ж до американських танків, то, як уточнив представник армії США в Європі та Африці Мартін О’Доннелл, усі обіцяні Abrams не прибудуть одночасно, але процес не затягнеться.

“Абрамси”, принаймні частина з них, потенційно прибудуть до України найближчими днями. 31 танк не прибуде одночасно, це буде поступово. Ми думаємо, що найближчими тижнями 31 танк буде в Україні. Від України залежить, де і як їх використовувати, у контрнаступі чи поза ним”, — пояснив він.

Як зазначив міністр оборони США Ллойд Остін, загалом союзники вже надали Україні оборонну допомогу на суму понад 76 млрд дол.

Читайте також: 15-й “Рамштайн” для України і перший — для Умєрова: про очікування від зустрічі розповів нардеп

Нагадаємо, чергове засідання Контактної групи з оборони України, відоме як формат “Рамштайн”, розпочалося сьогодні, 19 вересня, у Німеччині. У ньому беруть участь представники понад 50 країн — міністри оборони та старші військові чиновники з країн-партнерів України.

Попереднє засідання Контактної групи з питань оборони України відбулося 18 липня. Тоді учасники обговорювали посилення ППО, надання боєприпасів та бронетехніки українським військовим.

Читайте також: Посилення протиповітряної оборони України стане одним із головних питань на “Рамштайн-15” — деталі від Мусієнка

Прямий ефір