Останнім часом світова політична спільнота досить активно обговорює питання про те, чи буде Китай присутнім на Глобальному саміті миру, який заплановано на 15-16 червня у Швейцарії. Найімовірніше, Китай відвідає саміт. Такою думкою сьогодні, 22 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділилася докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
“Імовірність того, що Китай відвідає Глобальний саміт миру в Швейцарії, наразі невисока — 50:50. Але вона все одно є”, — зазначила Гриценко.
За її словами, на заході навряд чи буде сам Сі Цзіньпін, але там може бути присутній представник Пекіна — чиновник невисокого рангу.
“Найімовірніше, на саміті ми побачимо спецпредставника китайського уряду в справах Євразії Лі Хуея. З боку інших країн ми побачимо вищий рівень делегатів: на рівні лідерів держав, міністрів закордонних справ, радників з питань нацбезпеки тощо. А ось з боку Китаю, очевидно, буде представник не вище рівня Лі Хуея. До речі, минулого тижня посол України в Китаї зустрічався з ним, і це можна трактувати як позитивний сигнал до того, що в цьому напрямі триває певна робота”, — припустила експертка.
Вона також розвінчала популярний міф про те, що Китай відмовляється брати участь у саміті тільки через відсутність там Росії.
“Обговорюючи візит КНР до Швейцарії, у нас часто розцінюють слова китайських чиновників про важливість там російських учасників як умову присутності самих китайських учасників на саміті. Насправді це не зовсім так. Як такої умови вони не висувають. Йдеться про те, що колись, у майбутньому, коли складатимуться обставини, Китай хотів би, щоб російська та українська сторони сіли за стіл переговорів і організували б мирну конференцію. Але не йдеться про те, що це необхідно робити зараз, у Швейцарії”, — пояснила Аліна Гриценко.
Читайте також: За дружбу з Москвою: США пригрозили санкціями Китаю (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше кандидат політичних наук Ігор Петренко зазначав, що найдієвішим способом послабити співпрацю Росії та Китаю може стати посилення санкцій.
Читайте також: США звинувачують Китай у постачанні в Росію товарів подвійного призначення — деталі