Нинішня війна насамперед ведеться не за населені пункти, а за панівні висоти. Саме вони дають змогу будувати максимально ефективні інженерні фортифікаційні споруди, що покликані захистити українських воїнів з одного боку, а з іншого боку, створити практично нездоланні умови для російської окупаційної армії. Про це сьогодні, 21 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов, коментуючи відхід військовослужбовців Збройних сил України (ЗСУ) із села Крохмальне Харківської області на завчасно підготовлені позиції.
“Зверніть увагу, наприклад, на Сіверський виступ. На цій території українська армія вже протягом багатьох місяців тримає оборонні рубежі та позиції, всі спроби противника відтіснити нас дещо західніше якраз перетворюються на великий пшик. Тому, що грамотно побудована на панівних висотах система оборонних і фортифікаційних споруд української армії не дає змоги супротивнику кардинально змінити ситуацію на полі бою на цій ділянці фронту. Хоча противник щоразу використовує чималу кількість ресурсів, щоб досягти очікуваних результатів”, — сказав він.
Щодо відходу українських сил і засобів у районі Крохмального, то, за словами оглядача, очевидно, що противник на цій ділянці фронту зосередив величезну кількість і людських, і матеріально-технічних ресурсів, намагається реалізувати один із планів Путіна.
“План Путіна полягає в тому, щоб узяти під контроль частину Куп’янська — Куп’янськ-Вузловий — найбільший вузол залізничного сполучення на території Харківської області, і в перспективі вийти безпосередньо до лівого берега річки Оскіл, уздовж нього зафіксувати статус-кво на землі. Часто російські пропагандисти і топпосадовці заявляють, що, мовляв, вони готові виходити на перемовний трек з Україною, але з урахуванням ситуації на землі. Тому їм вкрай важливо взяти під контроль хоч частину території України, щоб уже на цих умовах виходити на перемовний трек”, — каже Селезньов.
Але, акцентував він, Генштаб ЗСУ, так само як і командувач, який керує українським угрупованням військ “Хортиця”, генерал-полковник Олександр Сирський абсолютно раціонально оцінюють можливості української армії.
“Відповідно, якщо ми маємо ресурс, насамперед артилерію, боєприпаси, ми можемо і маневрувати нашими силами, і знищувати спроби противника просунутися вперед. Якщо нам цих ресурсів критично не вистачає, то відбувається маневрена оборона — переміщення сил і засобів на інші, більш підготовлені позиції”, — додав Селезньов.
Також полковник запасу вважає, що дуже важливий аспект, пов’язаний із відходом українських підрозділів на позиції на захід від Крохмального, полягає в тому, що вчасно і в повному обсязі було реалізовано заходи, покликані створити потужну мережу інженерних фортифікаційних споруд.
“На різних ділянках фронту, як на східній, так і на південній, і на північному фасі російсько-українського фронту проводяться роботи зі створення лінії оборони у вигляді інженерних фортифікаційних споруд. Місія, яка на них покладається, складається з двох частин: перша — максимальне збереження життя і здоров’я наших воїнів, друга — максимальне уповільнення просування російської окупаційної армії”, — резюмував Владислав Селезньов.
Зазначимо, інформацію про відхід ЗСУ із села Крохмальне Харківської області сьогодні підтвердили в Сухопутних військах. Там заявили, що цей відхід не загрожує іншим позиціям. Головне завдання — зберегти особовий склад. Втрати села не вплинуть на ситуацію на фронті. До війни в цьому населеному пункті мешкали 45 осіб.
Читайте також: Втрати армії РФ у війні перевищили 376 тис. — за добу ліквідовано понад 700 окупантів, — Генштаб ЗСУ
Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби на фронті відбулося 80 бойових зіткнень. Армія РФ завдала три ракетних та чотири авіаудари, здійснила 58 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. Внаслідок російських атак є загиблі та поранені серед мирного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали понад 40 житлових будинків.