Понад 3 тис. людей переслідують у Росії за політичними мотивами. Це дані правозахисного проєкту “ОВД-Инфо”. Зараз у РФ більше політв’язнів, ніж за часів пізнього СРСР. Путін методично усуває неугодних з першого року свого правління. Політики, бізнесмени, юристи та журналісти, а також звичайні росіяни, які ризикнули кинути виклик режиму, живуть у небезпеці. Детальніше — в матеріалі FREEДОМ.
Велика кількість мітингів і масові затримання відбулися в різних містах Росії після новини про смерть опозиціонера Олексія Навального. Росіяни незадоволені політикою Кремля і не приховують цього.
Силовики не церемонились з людьми і навіть у несвідомому стані їх вантажили в автозаки.
Люди йшли вшанувати пам’ять Навального до меморіалів жертв політичних репресій. У Москві квіти поклали й на Москворецькому мосту поблизу Кремля. Саме там у 2015 році вбили опозиціонера Бориса Нємцова, кандидатуру якого розглядали на посаду президента Росії. Політика застрелили в ніч із 27 на 28 лютого. Вбивство було спланованим, але замовника не встановлено.
“Перераховувати можна багатьох. Когось знають дуже широко, як Магнітського, який, до речі, опозиціонером і не був. Він юрист. Кривавий список Путіна величезний. Він складається як з його політичних супротивників у Росії, так і з його військових супротивників у Грузії, Україні. І ще більшої кількості взагалі невинних людей”, — сказав російський опозиційний політик Олександр Осовцов.
З кожним роком при владі Путін усуває неугодних одного за іншим. Це були бізнесмени, які володіли федеральними каналами, опозиційні політики та журналісти.
Анна Політковська, журналістка “Нової газети”, розслідувала численні випадки порушень прав людини, скоєних російськими військовими і прокремлівськими формуваннями в Чечні.
Політковська — перша журналістка, яка взяла не комплементарне інтерв’ю у Рамзана Кадирова 2004 року. Через два роки її застрелили в ліфті власного будинку в центрі Москви.
Навальний поповнив і без того довгий список жертв Кремля — неугодних опозиціонерів, які відкрито критикували російську владу. Смерть політика стала каталізатором і для акцій у всьому світі: у США, Грузії, Казахстані, Литві, Іспанії та Фінляндії.
“Ми стверджуємо, що це вбивство, яке лежить на совісті, якщо доречно вимовляти слово совість щодо Путіна і його банди. Я впевнений, що і це вбивство остаточно доводить, що ніякого іншого способу, крім збройного опору як головного інструменту боротьби, бути не може”, — наголосив Осовцов.
Сьогодні в Росії, за даними “ОВД-Инфо”, політично переслідують понад 3 тис. осіб. Понад тисяча з них перебувають у в’язниці.
Тепер ув’язнених стане ще більше. За рекламу так званих “іноагентів” росіянам загрожуватиме до двох років колонії. Відповідний законопроєкт внесли депутати Держдуми, заявив депутат Василь Піскарьов.
“Вони абсолютно озвіріли. Абсолютно. Жах. Ми ніколи не думали, що доживемо до такого маразму. Вони намагаються знайти тих людей, які вороги для народу. І сказати народу — дивись, народ, ти їх не любиш, і ми їх не любимо. Ми єдина Росія і їх разом ненавидимо. Й “іноземних агентів”, гомосексуалів, українців, євреїв. Кого завгодно”, — сказав російський опозиційний політик Леонід Гозман.
За даними “ОВД-Инфо”, у 30 містах Росії співробітники правоохоронних органів затримали понад 300 осіб. Найбільше — у Санкт-Петербурзі. Серед них виявився священик Григорій Міхнов-Вайтенко. Він прямував до Соловецького каменю, щоб провести панахиду за Олексієм Навальним.
Як повідомляє “Север. Реалии”, Міська митрополія РПЦ закликала своїх парафіян “ігнорувати будь-які заяви і заклики” Міхнова-Вайтенка.
Акцію пам’яті Навального запропонував провести також політик Михайло Ходорковський, і закликав росіян вписати ім’я Олексія Навального в бюлетень на виборах президента 17 березня.
Читайте також: Навальний помилився у ставці на мирний опір і поплатився життям, — Барановський
Раніше президент США Джо Байден на екстреній пресконференції заявив, що глава Кремля Володимир Путін відповідальний за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального.
Читайте також: У РФ та світі проходять акції пам’яті Олексія Навального, — деталі розповів журналіст