У РФ та світі проходять акції пам’яті Олексія Навального, — деталі розповів журналіст

Чоловік тримає портрет Олексія Навального біля пам’ятника жертвам політичних репресій у Санкт-Петербурзі. Фото: gettyimages.com

Раптова смерть російського опозиціонера Олексія Навального викликала масові акції пам’яті політика у світі, зокрема і в самій Росії. Про це сьогодні, 17 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів журналіст Telegram-каналу “Можем объяснить” Ілля Давлятчин.

“Навіть перераховувати міста складно, тому що це буквально кожне місто Європи. Усі країни Балтії — Рига, Вільнюс, Таллінн, скрізь проходили акції на підтримку Навального. У Берліні була численна акція, там перебуває наш кореспондент, і він передавав, що там вийшли кілька тисяч людей. У Тбілісі, у Вірменії, в Іспанії…”, — сказав він.

Як він зазначив, також відбувалися акції в Сербії.

“У Сербії, у країні, яка вважається проросійською, де перебуває Вучич (Александар Вучич, президент Сербії, — ред.), де перебуває нібито проросійський уряд, який підтримує тісні зв’язки з Путіним, — там вийшли тисячі людей. Була хода, люди йшли проїжджою частиною”, — каже Давлятчин. 

Попри явні репресії режиму, на акції виходили люди і в Росії, наголосив журналіст.

“У Петербурзі, в моєму рідному місті… У Москві, в регіонах виходила досить велика кількість людей. Попри те, що їм за участь загрожував не просто арешт, не просто штраф, а кримінальна справа. Нагадаємо, що ФБК (Фонд боротьби з корупцією, — ред.), це організація, яку російська влада вважає екстремістською, а отже, її підтримка світить натурально кримінальними справами та серйозними термінами”, — акцентував він.

Однак російські силовики все ж затримували громадян.

“Величезна кількість “мусорів”, вони, так звані люди, які бояться показувати свої обличчя, тягли жінок. Ну, Росія, нічого нового. Ці всі так звані силовики, ми їх називаємо “силовички”, вони тягли людей, мирних людей в автозаки”, — підсумував Ілля Давлятчин.

Читайте також: Повинно відбутися відкликання послів з РФ: Яковенко про те, як світ може відреагувати на вбивство Навального

Нагадаємо, 16 лютого у виправній колонії помер російський опозиційний політик Олексій Навальний. Про це повідомили пресслужба управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу (ФСВП ЯНАО), а також низка російських ЗМІ.

Читайте також: Убивство Навального: причини та наслідки оцінили експерти

Прямий ефір