Дані щодо звільнень вчителів у РФ свідчать про те, що багато хто з них не готовий транслювати брехливі пропагандистські наративи і готувати дітей до війни. Таку думку сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова.
“Статистика щодо звільнення педагогічного складу свідчить про те, що викладачі як зріз суспільства Російської Федерації і ті, хто не підтримують і не готові транслювати брехливі путінські наративи і формувати з дітей, створювати майбутніх убивць і солдатів режиму, вони звільняються. І РФ на сьогодні зіткнулася з катастрофічною нестачею кадрів для освітньої системи”, — сказала вона.
За словами правозахисниці, у РФ вирішили виходити із ситуації, залучаючи для роботи в школах студентів педагогічних університетів, які ще навіть не отримали дипломи.
“Це таке нововведення: диплом не обов’язковий, але допуск до дітей обов’язковий. Головне, щоб була правильна ідеологічна складова, була лояльність до тих наративів, які Мінпросвіти намагається диктувати, транслювати для цього всього. Є ті, які підкорилися, і навпаки. Згадують молодість і ностальгують за Радянським Союзом, і для них це таке повернення в їхні юні роки. А для інших це справді той виклик, на який вони не готові йти. І за ті мізерні зарплати, які Російська Федерація платить вчителям, вони на це не йдуть, на те, щоб обманювати дітей. І тому така статистика”, — каже Ястребова.
Зазначимо, як пише видання “Важные истории”, посилаючись на дані Міністерства просвіти РФ, за минулий 2023 рік із російських шкіл звільнилися 193,5 тис. учителів. За підрахунками видання, за останні сім років кількість вчителів, які звільнилися, зросла на третину. 2017 року зі школи пішло близько 142 тис. викладачів. Найчастіше звільняються вчителі початкових класів. За сім років цей показник зріс уже майже на 70%. Найгірша ситуація зі звільненнями викладачів — в Астраханській області. Якщо там у 2017 році зі школи пішло близько тисячі педагогів, то торік уже майже три тисячі.
Читайте також: У Росії з дітей формують майбутніх солдатів режиму, яких у бій вестимуть ідеологія і штучна ненависть, — правозахисниця
Як повідомлялося раніше, мілітаризація сфери освіти — частина військової диктатури Володимира Путіна. До російських школ для проведення уроків запрошують найманців, а військова символіка стає частиною способу життя молоді.
Читайте також: ТОТ України використовуються Росією як полігон для тестування жахливих ідей і нових планів в освіті, — правозахисниця