Силовий блок в Росії проти зсуву акценту з військової теми й волів би ввести в країні воєнний стан. Однак Володимир Путін вирішив проводити псевдовибори, щоб наголосити на своїй легітимності перед суспільством та елітами. Таку думку сьогодні, 10 грудня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив російський політолог, політтехнолог Аббас Галлямов.
“Знаєте, що сталося? Силовики проти того, щоб зміщувати тему війни на периферію. Силовики живуть війною — це джерело їхньої влади: “Скрізь вороги, їх треба придушувати”. Вони взагалі не хотіли, щоб Путін ішов на вибори, вони пропонували скасувати вибори, запровадити воєнний стан і одразу ж оголосити мобілізацію, але Путін їх не послухав і все-таки пішов на вибори”, — сказав він.
Політолог наголосив, що російський диктатор вирішив проводити вибори, оскільки потребує додаткової легітимності.
“Йому потрібно нагадати суспільству і, зокрема елітам, що він ніякий не тиран і диктатор, як може здатися, дивлячись на репресії в країні, а те, що він популярний народний вождь і більшість за нього. Але оскільки він уже орієнтований на силовиків і залежить від них, очевидно, йому некомфортно, що він їх кинув, розумієте? Тобто вони там воюють за нього, напружуються, а він у політичні іграшки грає з політтехнологами. Йому перед пацанами незручно”, — каже Галлямов.
За його словами, поступившись політтехнологам і висунувшись на президентські вибори, Путін вирішив акцентувати на темі війни на радість силовим структурам.
“Дивіться, не тільки Жога (російський бойовик, — ред.) зі своєю ініціативою виліз, ще було затверджено логотип виборчої кампанії — велика літера “V”, яка разом із буквою “Z” є символом “СВО”. Тобто Кирієнко — головний політтехнолог — мріє позбутися теми “СВО”, зрушити її на периферію, але візуальний символ виборчої кампанії — величезна літера “V”. Це означає, що, найімовірніше, кремлівським політтехнологам не вдасться організувати все так, щоб тема війни опинилася на периферії, – Путін і силовики тягнутимуть у центр порядку денного, що, звісно, працюватиме проти них. Тому щодо питання, яке по-справжньому хвилює росіян, а саме “коли все закінчиться?”, — їм нема чого відповісти. Перемог немає, тому доведеться знову займатися словоблуддям і розповідати про те, скільки десятків тисяч танків, літаків і українських солдатів вони знищили”, — підсумував Аббас Галлямов.
Читайте також: Вибори в Росії — ключовий момент для висловлення громадянами невдоволення режимом, — опозиціонер
Раніше російський опозиційний політик Леонід Гозман зауважив, що завдання на виборах Путіна — не конкретна цифра, вона вже затверджена, а завдання всієї цієї дії — довести, що за диктатора більшість. Псевдовиборами владі дуже важливо показати незадоволеним російським громадянам, що вони перебувають в абсолютній меншості.
Нагадаємо, 8 грудня президент РФ Володимир Путін офіційно заявив про намір балотуватися на виборах у березні 2024 року. Для виборів уже навіть обрали дату — 15-17 березня.