Громадяни Росії змушені повертатися до практики дводумства часів СРСР, щоб уникнути репресій з боку влади. Про це сьогодні, 9 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков.
“Ми бачимо, що російський режим закручує гайки, причому швидкість закручування серйозно збільшилася за останні півтора року. Але є кілька варіантів виходу із ситуації: деякі виїжджають, інші повертатимуться до практики радянського дводумства, яку здійснювали наші батьки, дідусі та бабусі”, — сказав він.
Експерт пояснив, що радянське дводумство характеризується тим, що люди публічно висловлюють одну позицію, але в приватному житті дотримуються зовсім іншої, або, можливо, зовсім не висловлюють її.
“Вони намагатимуться пояснити дітям, хто вже старший, про що можна говорити в школі з однолітками та вчителями, а що не можна. Про що можна говорити тільки вдома. Так уже було, так жили десятиліттями радянські люди, і, на жаль, громадяни Росії сьогодні змушені жити знову в такому ж режимі”, — наголосив Жуков.
За його словами, у присутності зовсім маленьких дітей, які ще не володіють навичками критичного мислення, дорослі взагалі контролюватимуть себе у висловлюваннях або зовсім мовчатимуть.
“Ба більше, вони повторюватимуть дітям державну пропаганду, щоб вони ненароком не перетворилися на так званих “Павликів Морозових” минулого століття. До того ж учнів початкової школи та вихованців дитячих садочків уже вчать доносити на дорослих — сусідів, батьків і близьких. Тобто якщо вони раптом скажуть щось погане про владу. І це все вже було, всі ці піонери, так звані “герої”, які здавали своїх батьків під час хлібозаготівель. Усе це — цинічне використання режимом вразливостей дитячої психіки, які всім чудово відомі”, — акцентував Сергій Жуков.
Читайте також: Кремль узяв за основу каральні методи Сталіна: чи варто очікувати в РФ ще одну хвилю масових репресій — думки експертів
Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що повторення масштабних репресій у країні за радянським зразком є неприпустимим. Мовляв, це завдасть непоправної шкоди державі. Водночас влада утримує у в’язницях понад тисячу політв’язнів, опозиція — за ґратами чи змушена тікати за кордон, а громадяни Росії живуть у страху, адже сісти можна за будь-яку форму незгоди — навіть лайк у соцмережах стає причиною переслідування.