Межі цинізму немає: Путін висловився проти масових репресій (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: ap.org

Президент РФ Володимир Путін заявив, що повторення масштабних репресій у країні за радянським зразком є неприпустимим. Мовляв, це завдасть непоправної шкоди державі. Водночас влада утримує у в’язницях понад тисячу політв’язнів, опозиція — за ґратами чи змушена тікати за кордон, а громадяни Росії живуть у страху, адже сісти можна за будь-яку форму незгоди — навіть лайк у соцмережах стає причиною переслідування. Репресії в РФ, попри лицемірні заяви Путіна, швидкими темпами наближаються до рівня сталінських, інформує  FREEДОМ.

Мін’юст Росії вніс до переліку небажаних організацій “Российский комитет действия”. Його у 2022 році створив рух російської опозиції у вигнанні для боротьби з путінським режимом. Тепер за співпрацю із комітетом можна стати фігурантом кримінальної справи. Через добу після цього російський президент Володимир Путін на зустрічі з членами Ради з прав людини ніби як з глузуванням публічно виступив проти масових політичних репресій, подібних до тих, що були в Радянському Союзі.

“Відсутність права як такого у вирішенні доль людей, вона неприйнятна, якщо ми хочемо, щоб у країни було майбутнє”, — заявив диктатор.

За словами експертів, Путін вимовляє ці слова з глузуванням з політичних конкурентів, що переслідуються. На думку опозиціонера Дмитра Гудкова, кремлівський диктатор чудово розуміє, що репресії в сьогоднішній Росії значно перевищують їхній рівень у пізньому Радянському Союзі. А вироки вже цілком відповідають сталінським: 25 років Кара-Мурзі, 19 років Навальному.

“Путін щось говорить для того, щоб знущатися з усіх. А щось він каже для масового глядача “зомбоящика”. Тому що для глядачів “зомбоящика”, для них репресій якихось страшних не існує. Все, що вони бачать, це боротьба з якимись незрозумілими ЛГБТ-активістами або коли саджають “злочинців” типу Навального. Пропаганда саме представляє Навального та багатьох опонентів Путіна як злочинців, які там то ліс украли, то ще щось сталося”, — зазначив Гудков.

За даними правозахисного проєкту “ОВД-Инфо”, за останні 11 років правління Путіна 3 442 росіянина зазнавали або зазнають політично мотивованого кримінального переслідування. На даний момент у Росії 1 011 політв’язнів. Аналітики прогнозують збільшення їхньої кількості перед так званими виборами президента Росії. Під ковзанку репресій передусім потраплять ті, хто заважатиме легітимізувати Путіна.

“А репресії проти простих людей — ну вони постараються якось пом’якшити, щоб не псувати картинку під березень 2024 року. Тому мій прогноз такий, що чогось такого масового очікувати не варто до березня, жорстко будуть придушуватись будь-які форми протидії у цій кампанії. Ось. А все таке жорстке почнеться після березня, коли у Путіна будуть розв’язані руки”, — додав Гудков.

Експерти також стверджують, що Росія вже технічно готується до проведення масових репресій. Так, у нещодавньому звіті американського Інституту вивчення війни аналітики зазначають, що Мінцифри країни до 2030 року планує збільшити кількість камер відеоспостереження до 5 мільйонів та інтегрувати їх із програмним забезпеченням для розпізнавання осіб та зображень.

Читайте також: Рівень репресій у Росії зараз вищий, ніж у пізні радянські роки, — Гудков

Прямий ефір