У затвердженому Північноатлантичним альянсом та Україною плані дій на 2024 рік політичні реформи винесено за дужки. Це дуже важливо, тому що це вибиває інструмент тиску на Україну по лінії НАТО з боку Угорщини. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив політолог Володимир Фесенко.
“У НАТО останні щонайменше 20 років, а то й більше, дуже важливий критерій — рівень демократії в країні, і рівень системи верховенства права. Тому на це також звертають увагу. Але оскільки ми одночасно йдемо і шляхом європейської інтеграції, то вирішили, щоб не було дублювання, все це буде по лінії європейських реформ, але братиметься до уваги [і під час інтеграції до НАТО]”, — сказав він.
Політолог нагадав, що зараз Угорщина шантажує як Україну, так і керівництво Євросоюзу і намагається вибити поступки, зокрема від Києва з прав угорської національної меншини.
“До того ж права є, вони зафіксовані і законодавчо, і рівень фактичної автономії цієї меншини, напевно, найвищий в Україні. Проте вони хочуть якийсь особливий статус, з цього питання тривають перемовини. А ось щодо НАТО вирішили. Ні, це не стосуватиметься реформ, які проводитимуться в Україні, братимуть до уваги суто військові та військово-політичні критерії. І тут Угорщина не зможе блокувати, висувати якісь нам додаткові умови, додаткові вимоги щодо нашого руху до НАТО”, — пояснив Фесенко.
Читайте також: Затверджено план дій на 2024 рік: підсумки першої зустрічі Ради Україна – НАТО на рівні глав МЗС (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше Фесенко повідомив, що список запропонованих НАТО Україні реформ — майже на 9 сторінок, вони деталізовані, прописані, але зводяться в основному до реформ у військовому секторі. Для України важливо насамперед, що цей документ ухвалено.