Основною перевагою РФ було те, що вона може безкарно атакувати Україну. Тепер ситуація кардинально змінилася. Збройні сили України планомірно знищують лише військові об’єкти російських окупантів. Про це сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.
“Ще у вересні торік генерали Залужний і Забродський випустили стратегічну статтю про те, як Україна бачить продовження ведення бойових дій, які плани на 2023 рік. І там саме було червоним рядком прописано про те, що основною перевагою Російської Федерації на той момент (на кінець минулого року) було те, що Росія може завдавати ударів по всій території України безкарно, без відповіді. І ставилося завдання на те, що у 2023 році цю перевагу, цей козир із рук ворога ми маємо вибити. Ось минув рік, і очевидно, що завдання, поставлені командувачем, виконані, до того ж виконані в повному обсязі”, — сказав він.
За словами експерта, ударів завдають не просто по логістиці в глибині оборони противника, а й по важливих об’єктах як на тимчасово окупованій території, так і в глибині РФ.
“Б’ються, вибухають заводи, які виробляють ракетне паливо, заводи, які виробляють чіпи для російських ракет, вибухають нафтобази, склади, аеродроми Росії. Аж до Уралу включно. Ось це наша відповідь російському терору. Те, що сталося в Севастополі… Симоньян, Скабєєва вимагали удару по центрах ухвалення рішень, загалом, власне, це і є. Спочатку прилетіло по ЗКП Чорноморського флоту. Це запасний командний пункт або заглиблений командний пункт, так званий, у Верхньосадовому підземеллі штабу флоту, потім прилетіло по самій будівлі штабу. До того ж дуже вдало. “Краболовка”, “краби” — це кокарди на офіцерських шапках у військово-морському флоті Росії. Зловили”, — каже Лакійчук.
Він наголосив, що українські воїни б’ють по військових об’єктах з метою ослаблення військового потенціалу ворога.
“Ми не росіяни, і в наших Збройних сил немає тієї кількості ракет, які стріляють тільки заради того, щоб закошмарити противника, налякати його населення. Це тактика росіян. У цьому випадку удар не просто по російських генералах і офіцерах, удар по органу управління, там вузол зв’язку, командний пункт, управління тилу і бойової підготовки, які не просто забезпечують життєдіяльність ворожого Чорноморського флоту, а забезпечують ведення бойових дій і керують веденням бойових дій російської окупаційної армії на півдні. Крім того, ще й виходить психологічний ефект. Це тільки плюс”, — додав Лакійчук.
За інформацією експерта, жителі тимчасово окупованого Криму вітають точкові удари ЗСУ по військових російських об’єктах на півострові.
“Я знаю думку кримчан. По-перше, ті кримчани, їх дуже багато, які від 2014 року чекають на повернення України додому, на повернення Криму в рідні стіни, до України просто в захваті. Чув такі фрази: “Повторіть на біс, не всі бачили”. Це підіймає моральний дух людей, які 10 років, за великим рахунком, Україна нічим не демонструвала їм того, що про них пам’ятають і треба чекати на повернення. Ось такі удари по військових об’єктах, по органах управління, вибухи якихось колаборантів серйозно підіймають дух. З іншого боку, якраз ті, хто понаїхав із Воркути, Нарьян-Мара, Новосибірська, нарешті зрозуміли, що приїхати на вкрадене до Криму — це не бонус, не козирна карта, не вдалий трофей. Це невдалий такий собі актив і треба тікати з Криму знову до себе до Сибіру. Там може бути клімат посуворіший, але тихіший”, — резюмував Павло Лакійчук.
Читайте також: Україна відповідає на повітряні атаки — під прицілом військові об’єкти РФ (ВІДЕО)
Нагадаємо, за словами речника Військово-морських сил ЗСУ Дмитра Плетенчука, загальна чисельність боєздатних кораблів Чорноморського флоту РФ зараз трохи перевищує 30 одиниць. На його переконання, зберегти Чорноморський флот росіяни зможуть, лише вивівши кораблі через Волго-Донський канал у Каспійське море.