Понад сотню тварин, евакуйованих під обстрілами на початку повномасштабного вторгнення Росії, повернули в Харківський екопарк. Серед них — пара левів, у яких в евакуації з’явилися дитинчата. Зараз вони освоюються в новому вольєрі. Крім них із Полтавської області повернули бізона, зебр, угорських корів, яків і кіз. Усіх розміщують у відремонтованих вольєрах, повідомляє FREEДОМ.
Майже 200-кілограмовий лев на прізвисько Берд не відмовляє собі в задоволенні та дозволяє співробітникам екопарку почухати йому спинку. По хижакові видно, як він сумував і за рідним вольєром, і за людьми, які за ним раніше доглядали. На початку весни минулого року лева разом із левицею на прізвисько Каллі перевезли до Харківського зоопарку — там було трохи тихіше. Сам процес евакуації котячих був важким випробуванням для співробітників екопарку, згадує заступник директора Харківського екопарку із зооветеринарної частини Світлана Вишневецька.
“Наркозу було дуже мало, і розрахувати його дуже складно. Наші хлопці запихали лева в клітку, коли він неміцно спав і відкривав очі. Це респект! У той час ніхто не боявся”, — згадує вона.
У лютому-березні минулого року більша частина котячих екопарку через стрес під час обстрілів втратила своїх дитинчат. Парі левів пощастило більше — в евакуації в Каллі та Берта з’явилися два левенята.
“У нас було понад 5 тис. тварин і понад 300 видів, усі вони повернуться додому, усі вони — аборигени, велика частина — з маленькими. Усі повернуться на нашу територію”, — зазначила Світлана Вишневецька.
Крім міського зоопарку тварин із Харківського екопарку прихистили в Полтаві, Одесі, Хмельницькій області. Щоб повернути всіх вихованців назад, в екопарку проводили підготовчі роботи, насамперед розміновували територію. Одним із найнебезпечніших виявився вольєр бізонів. Він розташований у глибині парку і саме туди потрапляла більша частина снарядів під час російських обстрілів. Тоді внаслідок атак загинула пара бізонів. Їхнє дитинча на прізвисько Саша залишилося дивом живим.
“Оскільки він був маленький, то його тільки вибуховою хвилею пом’яло, і була підозра, що він не виживе. Але наша евакуаційна команда добре спрацювала, вивезли в Ковалівки, його підгодували, повернули до нас, і ми на нього дуже розраховуємо, що це буде один із найкращих плідників бізонів не лише в нашому регіоні, в Харківській області, а й в усій Україні”, — заявив директор Харківського екопарку Сергій Остапенко.
З колекції, яка була в екопарку до повномасштабної війни, поки що повернулася лише третина тварин. Частина вихованців — це ті, кого привезли сюди з передової. Мальтійський віслюк Данкі — з-під Бахмута. Спочатку він жив з українськими військовими в окопах, але коли з’явилася можливість, його евакуювали до Харківського екопарку.
“Наші хлопці виявилися небайдужими до проблем цієї тварини, що зайвий раз доводить — наші воїни мають не лише залізну волю, нерви та левове серце, а також добру душу. Коли він до нас потрапив, ми його підлікували, у нього були гематоми, проблеми з копитами, зараз він у процесі реабілітації. Процес довгий. Щойно ми його вилікуємо, переведемо в більш просторий вольєр”, — повідомив директор Харківського екопарку Сергій Остапенко.
Для відвідувачів центральну частину екопарку планують відкрити вже 1 жовтня. До цього моменту сапери закінчать обстежити територію, і будуть дозволені прогулянки до вольєрів тварин, яких уже повернули на колишні місця.
Читайте також: Десятки тварин у Ямпільському зоопарку були закатовані або з’їдені під час російської окупації (ВІДЕО)
Нагадаємо, перші тварини до Харківського екопарку почали повертатися ще минулого року.