Війна, яку сьогодні переживає Україна, чітко ставить питання до всієї глобальної системи безпеки і до глобальної політики. І щоб не було таких конфліктів у майбутньому, потрібно ухвалювати певні жорсткі рішення. Про це сьогодні, 11 червня, сказав радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ.
“По-перше, потрібно точно сказати, що міжнародні інститути, такі як ООН, не працюють, вони не призначені для вирішення фундаментальних конфліктів, під що їх і створювали. Це швидше піар-майданчики, які виконують більше роль модерації пропагандистських тем, які потрібні таким країнам, як Російська Федерація. Росія сьогодні, безумовно, використовує ООН для просування концепції геноцидного типу війни як такої”, — зазначив Подоляк.
Що стосується вступу України до НАТО, то, на його думку, не потрібно шукати чергові політичні відмовки — вони дорівнюють відкладеному рішенню.
“Усе абсолютно прозоро і чітко. Необхідно зафіксувати новий статус-кво, в якому є країна в Європі, Україна, що має найбільший досвід участі у великих війнах. І, крім того, по суті, де-факто вже перейшла на стандарти НАТО з погляду озброєння, навчання, системи управління армійського типу. І, безумовно, це просто потрібно фіксувати. Не варто вигадувати політичні відмовки. Вони насправді дорівнюють відкладеному рішенню, яке провокує незрілі режими, як-от російський, на більш агресивну глобальну поведінку”, — наголосив радник глави ОПУ.
Зокрема й у межах літнього Вільнюського саміту НАТО ці акценти мають бути чітко зафіксовані, доповнив Подоляк.
“Ми розуміємо, прагматично підходимо до того, що під час війни членом НАТО ми не станемо, але хочемо точно розуміти, що закінчилася війна. Закінчилася справедливо. Справедливо — це означає на кордонах 1991 року з відновленням суверенітету України і з початком трансформації Росії. І хочемо точно розуміти, в який конкретний термін Україна де-юре стане членом НАТО. Календарний план, чітка програма без вигаданих формул ПДЧ, без вигаданих формул на кшталт: а давайте тут поговоримо, а завтра будемо ще про щось говорити і так далі”, — резюмував спікер.
Читайте також: ООН показує, що міжнародного права не існує — організація заохочує кровожерливі режими чинити злочини, — Подоляк
Як повідомлялося раніше, група країн НАТО може виступити з ініціативою розмістити війська в Україні, якщо держави-члени Альянсу не нададуть Києву реальних гарантій безпеки на липневому саміті у Вільнюсі.
Читайте також: У Вільнюсі ми зробимо крок в бік НАТО або крок до відвертості: головні тези пресконференції Зеленського
Повна версія інтерв’ю: Теракт на Каховській ГЕС, політична смерть ООН, шлях України в ЄС і в НАТО: велике інтерв’ю з радником голови ОПУ Михайлом Подоляком