Франція готує до відправки в Україну десятки бронемашин і легких танків, включно з AMX-10RC. Також Париж допоможе Києву зміцнити систему протиповітряної оборони. Про це раніше заявили президенти України та Франції. Допомагають українцям і звичайні французи. Жителі Бретані зібрали продукти, медикаменти, одяг і спорядження для військових і цивільних, інформує FREEДОМ.
Також Франція працює над тим, щоб Китай, Індія і Бразилія взяли участь у саміті миру, пише американське видання The Wall Street Journal з посиланням на європейських дипломатів. Мета зустрічі — обговорення та підтримка української формули миру.
“Французькі чиновники останніми тижнями відвідали столиці провідних світових держав, прагнучи залучити такі країни, як Бразилія, Індія та Китай. Один із чиновників, які беруть участь в обговореннях, висловив сподівання, що наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді візьмуть участь у конференції, хоча вони поки що менш упевнені в участі Сі Цзіньпіна”, — ідеться в публікації видання The Wall Street Journal.
Наприкінці травня у своєму виступі на безпековому форумі в Братиславі президент Франції Еммануель Макрон наголосив на своїй прихильності підтримці України в довгостроковій перспективі. Як пише Politico, Макрон має намір тісніше співпрацювати з країнами Східної Європи.
“Зараз ми повинні допомогти Україні всіма необхідними засобами провести ефективний контрнаступ, це надважливо. Ми повинні посилити те, що ми робимо зараз, тому що те, що станеться в найближчі кілька місяців, дає шанс на встановлення міцного миру. Інша річ, що ми маємо бути дуже чіткими щодо того, ЩО ми називаємо миром. Мир в Україні та на нашому континенті не може бути просто режимом припинення вогню, який закріплює стан справ і створює новий заморожений конфлікт”, — заявив лідер Франції.
Париж пообіцяв незабаром поставити Києву ще десятки легких танків і бронемашин. Країна, як і раніше, бере участь у підготовці українських військових.
Жителі французького регіону Бретань зібрали і відправили в Україну 9 тонн гуманітарної допомоги. Вона призначена і цивільним, і військовим. Це продукти, медикаменти, тактична медицина, спорядження та одяг.
“Наші друзі-волонтери передали хлопцям на фронт аптечки для надання найпростішої і найнеобхіднішої допомоги… Також тут і пристосування для проведення штучного дихання, бинти, пов’язки, джгути”, — розповів волонтер Андрій Ткаченко.
Гуманітарну допомогу з Франції вже доставили на передову. За словами надзвичайного і повноважного посла Франції в Україні Етьєна де Понсена, підтримка Парижа Києву набирає обертів.
“Підтримка Франції Україні не зменшується, а набирає обертів. Що цікаво, вона відбувається як на політичному рівні, це допомога фінансова, економічна, дипломатичного та військового характеру, так і з боку звичайних мешканців, громадських французьких асоціацій, які спрямовують такі речі, які бачили сьогодні. Усе це — прояв солідарності з українським народом”, — резюмував посол.
Незважаючи на постійні обстріли української столиці, місія Посольства залишається незмінною: надавати максимальну допомогу Києву — аж до перемоги України, каже Етьєн де Понсен.
“Посольство живе і працює так само, як і всі кияни, в тому ж ритмі. Нічні тривоги також дошкуляють нам. Утім, ми зберігаємо мотивацію та налаштовані бути й працювати тут, щоб виявляти солідарність і допомагати українцям”, — акцентував дипломат.
Читайте також: Європа готується до знакових рішень: чим для України важливий саміт у Молдові, пояснили експерти
Раніше політолог Володимир Фесенко сказав, що Україна підштовхує своїх партнерів до тих рішень, які відповідають її інтересам, переформатовує з партнерів, які вагаються, на послідовних друзів. Це теж один з успіхів української дипломатії в умовах розв’язаної Росією неспровокованої повномасштабної війни.