Китай має свою політику, і визначає для себе максимально замкнутий цикл. Зараз Пекін хоче поменше залежати від зовнішніх країн, зокрема від Росії. Про це сьогодні, 2 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Центру економічного відновлення Володимир Бужан.
За його словами, Китай від Росії залежить значною мірою за ресурсами, зокрема за енергоносіями.
“І Китай уже досить давно намагається і перебудувати свою енергетику під більшу енергонезалежність. Наприклад, вони будують активно сонячні, вітряні електростанції, найбільші станції у світі на сьогодні, і приріст найбільший. У них велика кількість видобутку енергоресурсів своїх власних”, — сказав Бужан.
Крім того, додав експерт, Росія не є надійним постачальником, і це — репетиційні втрати для Китаю.
“Поки що політика Китаю — зростання за рахунок внутрішнього ринку — не спрацювала у 2022-2023 роках, і зараз вони знову дивляться на експортні ринки, знову вони бачать свій потенціал зростання подальший у зростанні експорту на європейські, американські ринки. Для того, щоб це робити, вони не можуть продовжувати торгівлю з Росією, зокрема використання російських енергоресурсів та інших корисних копалин, тому вони намагаються максимально замкнути всередині своєї країни зростання видобутку, енергетичні ресурси і виробництво електроенергії для того, щоб максимально мати автономність”, — каже Бужан.
Водночас Пекін намагається знайти нову точку зростання, тому що кількість населення в країні збільшується, а економіка у своєму зростанні почала сповільнюватися.
“Звичайно, для них європейський ринок, експорт на нього, і американський залишаються пріоритетом. І найімовірніше, що Китай скорочуватиме участь Росії у своїх проєктах”, — резюмував Володимир Бужан.
Читайте також: Найімовірніше, Росію викинуть з ОПЕК+, — експерт із питань енергетики
Нагадаємо, раніше голова правління Асоціації “Нафта і Газ України”, генеральний директор нафтогазового консультаційного центру “Ньюфолк”, експерт з питань енергетики Андрій Закревський повідомив, що Китай уже відвертається від Російської Федерації. А також, що Китай узагалі виходить з усіх угод, у яких є слово “Росія” — як політичних, так і економічних.