В акваторії Чорного моря на бойовому чергуванні перебувають три ракетоносії ЗС РФ, зокрема два підводних. Це свідчить про те, що загроза нової ракетної атаки дуже висока. Про це сьогодні, 31 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.
“Я нагадаю, що це теж ускладнення тактики роботи ППО, тому що виявити пуск підводного ракетоносія складніше. І це свідчить про те, що абсолютно ймовірно, що ворог готується до завдання ракетного удару, зокрема із залученням морських ракетоносіїв”, — сказала вона.
Гуменюк пояснила, чому це не відбувається одразу ж після попередження про небезпеку і загрозу:
“Це свідчить про те, що інформаційна війна серйозно працює і в інформаційному полі. Тому що, розуміючи, що всі готові до протидії атаці, ворог може брати паузи на певний період для того, щоб застати наші сили ППО зненацька”.
Проте, акцентувала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”, присутність ракетоносіїв на бойовому чергуванні — це завжди дуже високий рівень небезпеки, бо пуск може відбутися в будь-який момент. Вони готові, вони споряджені, вони на бойовому чергуванні.
“Тому ми говоримо про те, що за наявності ракетоносіїв загроза висока і потрібно бути напоготові. Не потрібно чекати на атаки, але реагувати на сигнали повітряної тривоги. На тлі постійного поповнення запасів дронів-камікадзе абсолютно вірогідно, що буде залучатися до атаки й дроновий відволікальний компонент. Коли вони запускають дрони хвилями для того, щоб спровокувати роботу ППО, виявити точки її розташування і після цього завдати удару більш точними ракетами”, — резюмувала Наталія Гуменюк.
Читайте також: Іран наростив щомісячне виробництво Shahed, — Коваленко про масові пуски Росією дронів-камікадзе по Україні
Нагадаємо, 30 травня російські окупаційні війська атакували Україну з повітря. Найактивніше РФ атакувала Київ. Це була третя атака на столицю за добу і 17-та від початку місяця. У ніч проти 30 травня Росія запустила в Україну іранські ударні безпілотники Shahed. Загалом із півночі та півдня зафіксовано пуски 31 дрона-камікадзе, 29 з яких знищено силами й засобами українських Повітряних сил. Унаслідок падіння уламків БпЛА є жертви та руйнування в шести районах Києва. Лише від жителів Київської області, без урахування киян, надійшло 95 повідомлень про пошкодження будівель і поранення людей. Унаслідок атак постраждали п’ятеро осіб. Пошкоджено 59 будинків і квартир, 18 автомобілів, 12 магазинів, нотаріальну контору, державні будівлі.