У Повітряних силах України раніше вважали, що навчання українських пілотів на літаках F-16 триватиме до пів року, тести у США показали, що може вистачити 4 місяці. Тим більше, що певний досвід в українських пілотів щодо використання західних літаків є, крім того, вони вже зараз самостійно займаються ознайомленням з такими літаками. Про це сьогодні, 26 травня, сказав речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
Він показав фото 2018 року, коли на полігоні у Старокостянтинові Хмельницької області проходили спільні навчання з льотчиками США, й українські пілоти здійснювали ознайомчі польоти на літаках F-15 Eagle. А 2012 року були польоти на F-16.
“Наші пілоти вже тоді сідали до кабін цих літаків. Це називається ознайомлювальний політ… Коли у двомісний літак сідає наш пілот до них, їхній пілот — у наш літак, намагається брати керування на себе і пробує, як йому літати на чужій техніці. Таким чином, вже є такий досвід. Такий самий, як і на F-16 у 2012 році у Миргороді Полтавської області під час забезпечення повітряної безпеки Євро-2012, який проводився в Україні та Польщі”, — нагадав речник Повітряних сил ЗСУ.
Він наголосив, що українські льотчики вміють навчатися та вміють воювати. Курсанти Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба випускаються, маючи вже 200 годин нальоту.
“Тому можна перевчитися на західну техніку, тобто освоїти кабіну нового літака. Там трохи інша філософія, там все вже модернізовано, багато процесів автоматизованих. Потрібно до цього банально звикнути та літати. Як самі пілоти кажуть: кілька тижнів — ми літатимемо без проблем, виконуватимемо пілотаж. Але, крім пілотажу, треба ще вміти на ньому воювати. Цей процес займе більше часу. Тому оптимістичні прогнози для всього процесу, від старту навчання до його закінчення, можливо, до 4 місяців. Раніше ми заявляли, що до 6 місяців. Американці протестували, подивилися наших двох льотчиків та зробили певні висновки: що можуть і за 4 місяці”, — прокоментував Ігнат.
Спікер Повітряних сил ЗСУ звертає увагу на те, як швидко українці опанували західні системи протиповітряної оборони: навчилися набагато раніше, ніж вважалося, і вже продемонстрували виняткові результати, такі, яких не показував ніхто у світі.
Нагадаємо, раніше Юрій Ігнат заявив, що з появою літаків F-16 в українському небі має змінитись все. Вони дозволять досягти переваги в повітрі, яка потрібна для розв’язання Збройними силами України стратегічних завдань — звільнення всієї території від російських окупантів.