Українські захисники відпрацьовують навички ближнього бою — репортаж із полігону на Донеччині (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Уміння чинити опір у ближньому бою військові називають мистецтвом. Виживання під час прямих сутичок залежить від професійної підготовки бійців, спорядження та зброї. Тому, виїжджаючи на ротації з лінії фронту, навіть досвідчені українські військовослужбовці вільний час проводять на полігонах. Там знову і знову освоюють усі види стрілецької зброї. Як навчають роботі з ручним гранатометом та американським кулеметом М240, бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Так, на одному з полігонів у Донецькій області військовослужбовці 63-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) удосконалюють прийоми стрільби. Одна з головних ролей на бойових завданнях — у кулеметника. Саме він посилює вогневу міць підрозділу.

Кулемет M240 виробництва США широко застосовується українською піхотою, може встановлюватися на наземний і повітряний транспорт. Ефективна дальність стрільби — до 800 метрів, максимальна — трохи менше ніж 4 км.

“Фактично стрічки є на 100 і 200 патронів. Плюс у нього є запасний ствол. Ефективний. Віддачі немає. Визнали наші військовослужбовці його в роботі”, — розповів військовослужбовець 63-ї ОМБр Андрій.

Цей кулемет важить трохи понад 12 кг. Така вага дає змогу використовувати його під час проведення наступальних дій. Ним нескладно вести вогонь із коліна або стоячи. Його застосовують проти піхоти противника, легкоброньованої техніки та безпілотників.

“Ми зараз працюємо в основному над “Ланцетами”. Тому що для нас велика загроза саме “Ланцети”. А так [може збивати] квадрокоптери. Якщо ти їх бачиш, можна збити навіть автоматом Калашникова”, — каже Андрій.

Перед пострілом із ручного протитанкового гранатомета інструктор проводить 30-секундний інструктаж. Каже, навчитися поводитися з цим видом стрілецької зброї нескладно. Цей РПГ ефективний у ближньому бою. Він може на відстані до 500 метрів ліквідувати бойову техніку та піхоту противника.

“Якщо є скупчення піхоти, він так і використовується по скупченню піхоти. На невеликій відстані 100, 200 метрів, 300, ті ж 500 метрів можна вразити велику кількість піхоти противника”, — сказав військовослужбовець 63-ї ОМБр Валерій.

В умовах війни підготовка бійців проходить швидко. Наприклад, щоб освоїти гранатомет, достатньо зробити близько п’яти пострілів. Однак інструктори кажуть, час навчання безпосередньо залежить від концентрації бійців, і основні навички вони отримують на практиці — на полі бою.

Читайте також: Українські артилеристи працюють по позиціях РФ під Бахмутом — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, основні принципи в роботі снайпера — витримка, маскування, орієнтація на місцевості та точність стрільби. За час повномасштабного російського вторгнення важливість цієї бойової спеціальності в українській армії зросла значно. Засекречені бійці завжди несуть службу в найгарячіших точках, проводячи розвідку і снайперським вогнем прикриваючи українську піхоту. Про специфіку роботи українських снайперів у Донецькій області — у матеріалі Альони Грамової.

Прямий ефір