В Україні вже зараз потребують розмінування близько 2 млн гектарів землі, на що може знадобитися понад 10 років. Про це сьогодні, 24 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Він зазначив, що від розмінування сільгоспугідь залежить продовольча безпека.
“Якщо говорити про територію, яка зараз визначена пріоритетною, то це дійсно близько 470 тисяч гектарів. Але якщо говорити про всю деокуповану територію, то нам для того, щоб оглянути всю територію і провести гуманітарне розмінування, це може бути близько 2 мільйонів гектарів землі. А ще є тимчасово окуповані території, зараз там близько 6 мільйонів гектарів землі. Ми не знаємо, в яких умовах там зараз перебувають сільгоспземлі. Тому дійсно, в тих умовах, які складаються сьогодні, можливості фінансові, людські, техніки, у нас це може зайняти понад 10 років”, — вважає Марчук.
Він наголосив, що у зв’язку з цим Україна потребує іноземних груп саперів, а також сучасної техніки для розмінування, що допоможе зменшити кількість жертв як серед фахівців, так і мирних жителів. Марчук зазначив, що зараз, коли розпочалися польові роботи, почастішали нещасні випадки у зв’язку із замінуванням сільгоспугідь, зокрема у Херсонській, Миколаївській, Харківській областях.
Марчук зазначив також, що розмінування сільгоспземель безпосередньо пов’язане як із забезпеченням продовольчої безпеки всередині України, так і з її можливістю формувати експортний потенціал.
Крім того, для багатьох громад сільське господарство — це ключовий сектор, де можна забезпечити жителів роботою.
Читайте також: Другу посівну в умовах повномасштабної війни ведуть аграрії — репортаж із полів Прикарпаття (ВІДЕО)
Нагадаємо, в Україні триває друга за час повномасштабної війни посівна. Вона ускладнена тим, що сільськогосподарські землі усіяні мінами та осколками снарядів.