Власники ресторанного бізнесу Френкі та Куен подолали тисячі кілометрів із Нідерландів на Донеччину, щоб нагодувати мешканців звільненого Святогірська, повідомляє FREEДОМ.
Френкі та Куен на Донеччині не випадково. З початку російського повномасштабного вторгнення не змогли залишитися байдужими до того, що відбувається в Україні. Спочатку гарячими обідами годували людей на кордоні України з Польщею, потім вирішили допомагати деокупованим українським територіям. Неодноразово приїжджали до Бучі та Ірпеня. Зараз вважають, що потрібні людям на Донеччині.
“У мене дружина-українка, і коли починалася війна, ми хотіли допомогти нашій сім’ї, і це було не дуже легко”, — сказав Френкі.
Його ресторанний бізнес продовжує працювати в Нідерландах, поки він допомагає людям в Україні. Каже, після того, як почали допомагати на кордоні з Польщею, відчули, що не можна зупинятися, бо в Україні велика трагедія.
Колега Френкі Куен над пропозицією поїхати в Україну практично не думав. Спочатку хотів просто допомогти товаришеві, потім зрозумів, що допомагає нужденним.
“Війну потрібно зупинити, ось що я думаю. А про людей… Вони дуже доброзичливі, але дуже втомилися від війни. Подивіться на їхні обличчя, вони намагаються бути щасливими, але посмішка швидко покидає їх. Тому що завтра нас уже тут не буде, але їм потрібна буде їжа, проблеми залишаться. Якщо ви подивитеся навколо — всі будинки пошкоджені тут”, — каже Куен.
Усього за лічені хвилини волонтери відкрили ресторан на колесах, облаштували місця для людей, і вже за пів години жителі Святогірська обідали на свіжому повітрі.
Попри те, що в зруйнованому росіянами Святогірську сьогодні залишається трохи більше ніж 600 українців, гості з Нідерландів підготували й роздали 2 000 порцій гарячих обідів містянам. Саме ж місто через майже пів року після деокупації повертається до звичного життя. Відновлюють пошкоджені російськими атаками дахи багатоквартирних будинків, а енергопостачання в місті відновлено на 85%.
“Нам вдалося зробити дуже багато, у нас працюють і банкомати, у нас працює і стаціонарне відділення “Укрпошти”, працює “Нова пошта”, є мобільний зв’язок, є електропостачання. Зараз у нас проводиться дуже плідна робота з міжнародними організаціями. У нас є пункти тимчасового проживання, вони підготовлені для людей, які втратили житло внаслідок бойових дій і російської агресії”, — сказав голова Святогірської міської військової адміністрації Володимир Рибалкін.
Проблем у визволеному від російської окупації місті ще багато, проте завдяки допомозі міжнародних гуманітарних організацій та волонтерів українці, які живуть тут, завжди оточені увагою та турботою.
Френкі впевнений, що в розв’язаній Кремлем війні Україна переможе.
“Майже весь світ Україні допомагає, а друге — я бачу мотивацію тут у людей, всі так сильно хочуть працювати для цього. Я не можу придумати, що Україна не виграє”, — сказав ресторатор.
Читайте також: Назбирала відро мін-“пелюсток”: про заміновані росіянами території розповів Каплін