Україна потребує військової допомоги союзників — потреби, терміни, домовленості (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Україна отримуватиме всю необхідну допомогу і підтримку, якої вона потребує. Про це заявили президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц на зустрічі в Парижі. Політики вважають, що це — єдиний спосіб захистити мир і безпеку в Європі. Водночас на тлі цього тривають обговорення про надання Києву танків Leopard 2 (“Леопард 2”), повідомляє FREEДОМ.

Людей достатньо, а техніки не вистачає — Україна потребує військової допомоги союзників. Свій список потреб в озброєнні Київ формує із заявленої мети — звільнити всю свою територію від російських окупантів. Попри те, що західні лідери в один голос запевняють, що готові для цього підтримувати Україну всім необхідним, за деякими позиціями все ж виникають дискусії.

“Але в нас щодня гинуть люди. А можна не якщо та якби, а просто ти можеш дати “Леопарди” — ну дай”, — сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю.

Заклик Зеленського до Шольца не мав результату. На 8-й зустрічі у форматі “Рамштайн” домовитися про постачання танків Leopard 2 не вийшло. Водночас Польща і Фінляндія, які мають у своєму арсеналі такі танки, заявили, що можуть передати їх Україні без згоди Німеччини. За словами експертів, такий варіант можливий, однак процедура — не з легких.

“Ви маєте розуміти, альтернативний шлях — це просто не сваритися з Німеччиною. Тобто передадуть техніку без дозволу Німеччини, і це буде порушенням експортного контролю, переміщення товарів подвійного призначення, товарів військового призначення. Цілком можливо, що німці, якщо вони підуть усе-таки в це піке заруби, можуть ініціювати якісь судові процеси проти Польщі. І Польща може позбутися системи оновлення для тих танків, які у них є з Німеччини. Позбудеться можливості укладати нові контракти”, — коментує військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Не поспішають постачати свої танки Abrams (“Абрамс”) і Сполучені Штати. Як повідомляють офіційні особи, через наявність у них секретних технологій, заборонених до експорту, а також складної логістики. Але попри затягування рішень щодо передавання Києву танків, міністр оборони України Олексій Резніков позитивно оцінює динаміку постачання озброєнь.

“Деякі країни теж сьогодні називали свої пакети допомоги, але це робилося в режимі за закритими дверима, тому не все можна сьогодні говорити. Єдине, що можу сказати, — це дає мені додаткові аргументи для оптимізму, оскільки йдеться про потужне посилення наших Збройних сил, сектору безпеки та оборони”, — розповів Резніков у коментарі інтернет-виданню LIGA.net.

У найближчі два місяці Україна отримає дві пускові установки зенітно-ракетного комплексу Patriot від Нідерландів. 8 ЗРК Avenger, 90 бойових машин Stryker, 58 БМП Bradley від США, 40 Marder від Німеччини та броньовані машини AMX-10 RC від Франції. Крім того, на озброєнні ЗСУ незабаром з’являться снаряди GLSDB для HIMARS. Вони здатні вражати цілі на відстані 150 км — це суттєво ускладнить логістику російських військ, зазначають експерти.

“Тобто в нас буде достатньо техніки, озброєння, щоб: а) стримати росіян від їхнього подальшого наступу. Дати змогу росіянам сточити свою живу силу, свою техніку об нашу оборону. І потім, коли ослабне хвиля нападу, то перейти в контрнаступ нашим військам, але на якихось окремих ділянках, тобто не тільки по всій Запорізькій області, можливо, там десь Веселе, Пологи — от там десь прорватися в одному місці. Водночас у Донецькій області стримуватимемо наступ. Тобто це ось так не бачу”, — вважає Ступак.

2023 року США, Велика Британія та країни Європейського Союзу нададуть Україні безпрецедентну підтримку у сфері оборони. Союзники не тільки вирішили передати Україні нові типи озброєнь, а й зняли обмеження на деякі види зброї і техніки, постачання яких раніше були під забороною. За словами експертів, це свідчить про те, що Захід рішуче має намір домогтися миру в Європі завдяки перемозі України.

Читайте також: Роль Франції та Німеччини у війні на боці України проаналізував експерт-міжнародник

Як повідомлялося раніше, сотні одиниць сучасної військової техніки для української армії та прогрес у перемовинах про передавання Києву німецьких танків Leopard 2 — такими є підсумки восьмої зустрічі у форматі “Рамштайн”. Головним предметом суперечок останнього тижня стали постачання “Леопардів”.

Прямий ефір