Черговий ешелон російської військової техніки прибув до Білорусі. Про це повідомили в Міністерстві оборони країни. За даними відомства, техніку постачають у рамках гарантування військової безпеки союзної держави. Водночас режим Лукашенка нарощує і репресивну машину всередині країни. Термін ув’язнення за пост у соціальних мережах став реальністю для багатьох жителів країни. Побоюючись за своє життя, багато білорусів змушені мігрувати в інші країни, інформує FREEДОМ.
“З підрозділами, що прибувають, на полігонах Республіки Білорусь сплановано подальше проведення заходів бойового злагодження. Крім того, з метою підвищення рівня бойової підготовки авіаційних підрозділів збройних сил Республіки Білорусь і Російської Федерації, що входять до складу авіаційного компонента регіонального угруповання військ, планується проведення спільного льотно-тактичного навчання”, — з повідомлення Міністерства оборони Білорусі.
А все для того, щоб, мовляв, остудити гарячі голови на Заході, заявив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. На те, що відбувається в Білорусі, вже відреагували в Україні. Командувач київського угруповання генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив, що якщо російські війська, разом із білоруськими або без них спробують знову атакувати Україну з півночі, то на них чекатимуть мінні поля, завали і фортифікаційні споруди української армії.
“Київська область досить потужно підготувалася до можливого нового наступу: це кілька рубежів навколо Києва загальною протяжністю близько тисячі кілометрів, де на основі фортифікаційних позицій, довгострокових оборонних споруд створено потужну систему оборони. Так просто її пройти буде неможливо”, — заявив Павлюк.
“Хочеш миру — готуйся до війни” — наратив, який уже рік активно пропагують білоруські державні ЗМІ. Така інформаційна кампанія пов’язана з можливою участю режиму Лукашенка у війні проти України.
“Білорусам постійно вливають у вуха, що якби 2020 року ми перемогли, то в нас було б уже, як в Україні, нашою землею їздили б російські танки. Білорусам вселяють, що Лукашенко гарант миру. Суть у тому, що як би ми не хотіли — пропаганда, яка ллється щодня їм у вуха, все одно десь зависає, десь з’являється черв’ячок”, — зазначила політичний блогер Тетяна Мартинова.
На думку експертів, зараз досягнуто принципової домовленості з Путіним про співучасть Лукашенка у війні проти України.
“Лукашенко вже відкрито підтримує і бере участь у війні, він відкрито підтримує Путіна і скрізь, де його запитують журналісти, він підтверджує, що в Білорусі лікують російських військових, ремонтують російські танки, він постачає ракети. Чого не сталося, так це входу білоруських військ. Але це, вочевидь, не завдяки Лукашенку, а всупереч”, — наголосив старший радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка.
Білоруський диктатор не в змозі чинити опір Путіну. І коли йому знадобиться більше, Лукашенко це зробить, вважають експерти.
“Ті чутки, які сьогодні не лише чутки, а прямо прогнози серйозних військових експертів, що північний фронт з території Білорусі в Україні буде відкрито в лютому або на початку березня, чесно, якщо Вова таки вирішить відкрити, то навряд чи Лукашенко зможе його зупинити”, — сказала Тетяна Мартинова.
Тим часом репресивна машина режиму Лукашенка продовжує набирати обертів. Сьогодні громадяни Білорусі ризикують опинитися у в’язниці за пост у соціальних мережах. А перспектива того, що Білорусь може бути ще й втягнута у війну проти України, дедалі частіше спонукає людей залишати країну.
За фразу “Живе Білорусь!” можна отримати тюремний термін. Денис Герасимчик дозволив її собі вимовити, тільки коли мігрував до Польщі. Зараз він живе у Варшаві, відкрив свій бізнес.
“Ми всі сподівалися, але коли ми побачили цю жорстокість, коли людей просто били, перетворювали на тварин… Для білорусів це було шоком. І він досі залишився. Це травма, з якою, я не знаю, коли ми впораємося. Тому що це відчуття безсилля”, — поділився він.
Таких, як Денис, десятки. Багато хто намагається виїхати з Білорусі, поки ще є можливість. Ті ж, хто залишається, готуються до того, що доведеться дезертирувати або здаватися в полон у разі призову. Але пряма участь білоруської армії у війні проти України стане самогубством для самопроголошеного президента. Адже ні військове керівництво, ні прості громадяни Білорусі не хочуть воювати проти України. А вступ Білорусі у війну може спричинити непередбачувані наслідки для внутрішньої стабільності країни, підкреслюють експерти.
Читайте також: Лукашенко готує білорусів до війни проти України — факти, оцінки експертів, наслідки (ВІДЕО)