Саме Збройні сили України поклали історичний початок використанню такого виду зброї, як морські дрони. Наразі йдеться про виробництво десятків морських безпілотників із різними функціями для українських військових. Про це сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
Він зазначив, важливо те, що морські дрони вже з’явилися в Україні та проявили себе.
“Вони сказали надзвичайно нове слово в морській справі і проявили себе ось у тих обставинах, які склалися в Севастополі. Наслідками цього є не тільки пошкодження кораблів і нового флагмана “Адмірала Макарова” і низки інших кораблів, а й те, що шляхом такого впливу зараз не чергують кораблі Чорноморського флоту, носії “Калібру”. Тобто це асиметричні впливи на угруповання Збройних сил Російської Федерації на території України, а конкретно на Чорноморський флот, таким чином, щоб знизити їхній цей потенціал. Ми знаємо на собі вплив завдання ударів “Калібрами”. І ми бачимо фактично вперше у військово-морській історії до чого призвів ось такий вплив. Треба віддати належне, що він був комплексний — тобто і з повітря, і з моря”, — сказав Романенко.
Але, за словами генерал-лейтенанта, фактично найбільш відчутних ударів завдавали саме морські безпілотні апарати.
“І це вже увійшло в історію, і цю історію склали Військово-морські сили України і Сили оборони загалом України в цьому епізоді. І не тільки щодо окремого епізоду і окремому застосуванню, а це дається взнаки і надалі, і угруповання кораблів Чорноморського флоту було змушене піти в Новоросійськ, в інший порт, ховатися за Кримським півостровом тощо, що дуже важливо для забезпечення нашої економічної морської діяльності з портів. Мається на увазі не тільки постачання аграрної продукції, а в принципі розв’язання цього питання. І взагалі безпрецедентний підхід, що для продовження участі РФ у забезпеченні аграрного постачання українського аграрного сектору у світі Путін посилався на те, щоб, ну, фактично просив в України, щоб вона не застосовувала зброю щодо Чорноморського флоту. З цієї зброї, з урахуванням того, в якому стані і які можливості ВМС України. Це якраз і насамперед були безпілотні апарати морські, які ми побачили в дії в Севастополі”, — каже Романенко.
Він нагадав, що до цього кілька місяців тому був виявлений військовослужбовцями Чорноморського флоту один із цих безпілотних апаратів, який сів там на узбережжі. Вони його обстежували, показували, а потім підірвали.
“Але суті це не змінило, а призвело до того, що був ефективний вплив, і вони розуміють, що у нас є вже такий потенціал, і що ми будемо нарощувати ці дії. І в цьому сенсі дуже важливою є заява президента (Зеленського, — ред.) про те, що будуть акумулюватися гроші на те, щоб інтенсивно у швидкому режимі збільшувати кількість, я думаю, і якість цих апаратів у складі ВМС України”, — резюмував Ігор Романенко.
Читайте також: “Армія дронів”: в Україні готують фахівців з аеророзвідки
Як повідомлялося раніше, в Україні створять флот дронів. Про збір коштів на їхню закупівлю заявив президент Володимир Зеленський. Пожертвування з усього світу приймає платформа United24.